دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 94166
تعداد نوشته ها : 1542
تعداد نظرات : 3
Rss
طراح قالب
GraphistThem274

سرد مزاجی وایجاد مشکلات در روابط زناشویی

سرد مزاجی وایجاد مشکلات در روابط زناشویی

زناشویی

اختلال کاهش میل جنسی

روابطزناشویی، مقدس‌ترین و مهم‌ترین بخش زندگی هر زوج را تشکیل می‌دهد و این تقدس از زمانی آغاز می‌شود که دختر و پسر با یکدیگر پیمان زناشویی می‌بندند. ولی دریای متلاطم زندگی گاه این آرامش را طوفانی کرده و تفاهم لازم بین زن و شوهر را از بین می‌برد. گاهی اوقات یکی از زوجین یا هر دو تمایل خود را به جنس مخالف از دست داده یا این حس در آنها کم رنگ می‌شود کهدر واقع نوعی اختلال به شمار می‌رود.

«اختلال کاهش تمایل جنسی» یا «سرد مزاجی» به جنس مخالف احساس مخربی نسبت به شریک زندگی است که گاه می‌تواند روابط زناشویی را به مسیرهای باریک و سختی سوق دهد. این اختلال درمیان زوجین رواج بسیاری داشته و در هر دو جنس مشاهده می‌شود ولی در زنان شیوع بیشتری دارد.

به طور کلی، سرد مزاجی حالتی است که طی آن فرد مبتلا تمایل بسیار کمی به برقراری ارتباط جنسی و تماس بدنی با همسر خود نشان داده و در شروع رابطه نسبت به بروز واکنش مناسبی به فعالیت‌های جنسی همسرش بی‎تفاوت است. این اختلال زمانی به وضوح خود را نشان می‌دهد که فرد مبتلا دچار پریشانی و نگرانی یا بی‌ثباتی شخصیتی می‌شود. افراد سرد مزاج اغلب در مواجهه با چنین موقعیت‌هایی، واکنش‌های استرسی و بیمارگونه از خود نشان داده و به عبارتی، سرد مزاجی نتیجه عوامل فیزیکی یا عاطفی است که در فرد بروز می‌کند.

علل سرد مزاجی و عدم تمایل به رابطه جنسی

سردمزاجی در مراحل ابتدایی به گونه‌ای ظاهر می‌شود که فرد تنها دچار کاهش میلجنسی به همسرش شده و به مرور این تمایل در وی کم رنگتر و گاهی حتی جای خودرا به تنفر می‌دهد. محققان بر این باورند که بسیاری از سرد مزاجی ها ریشه در آسیب‌های جنسی از قبیل سوء استفاده‌های جنسی یا تجاوز در سال‌های قبل دارد. یکی از دلایلی که می‌تواند در این حالت مؤثر باشد، تجربه رابطه دردناک یا شکست در داشتن رابطه جنسی قبلی است که با تداعی شدنش فرد را از برقراری ارتباط جدید باز می‌دارد.

در برخی موارد نادر، مشکل سرد مزاجی در زنان و مردان از میزان ناکافی هورمون جنسی تستوسترون ایجاد می‌شودکه باید به دنبال درمان بود. بخشی از سرد مزاجی و عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی با همسر به دنبال خستگی مفرط ناشی از کار روزانه بروز می‌کند.
علاوه بر این، افسردگی و استفاده از داروهای روان گردان یا داروهای پایین آورنده فشار خون و نیز کمبود هورمون‌های جنسی می‌تواند از عوامل مؤثر در سرد مزاجی باشد.

این حالت گاه تا جایی پیش می‌رود که در عملکرد طبیعیاندام‌های بدن تاثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، سرد مزاجی در مردان یا زنانممکن است باعث اختلال در فعالیت اندام‌های تناسلی و عدم برقراری رابطه مناسب شده و در نتیجه انقباض و انبساط لازم در زمان برقراری رابطه جنسی به درستی صورت نگرفته و به مرور باعث کناره‌گیری طرف مقابل شده و رفته رفته مشکل پیچیده‌تر می‌گردد. عدم احساس خوب و راحت در زمان برقراری رابطه، یکی دیگر از عللی است که باعث غیر فعال شدن یکی از زوجین در طول ارتباط و سپس عدم تمایل به ادامه می‌شود.

تاخیر در بلوغ جنسی از دیگر عواملی است که منجر به کاهش تمایل جنسی مردان و زنان می‌شود. این حالت به گونه‌ای است که با وجود رسیدن به بلوغ جنسی اما اندام تناسلی پسران و دختران از نظر ظاهری به بلوغ نرسیده و آماده برقراری ارتباط نیست. این امر می‌تواند باعث تجربه ناموفق در برقراری رابطه جنسی شده و هر یک از زوجین را سرد مزاج نماید.

این حالت معمولا به دلایلی چون اختلالات ژنتیکی خانوادگی مانند ابتلا به («سندروم ترنر» در زنان (به طور طبیعی، زنان دارای دو عدد کروموزوم جنسی X هستند، اما در این سندرم، زنان دارای یک عدد کروموزوم X هستند، یا یکی از کروموزوم‌های X ناقص است) و «سندروم کلاین فلتر» در مردان(بیماری ژنتیکی است که فرد مبتلا به آن دارای ناهنجاری‌های کروموزومی است.در این بیماری فرزندان پسر به دنیا آمده دارای یک کروموزوم x اضافی هستند)و نیز اختلالات سیستم عصبی مرکزی مرتبط با ترشح هورمون‌های جنسی ایجاد می‌شود.

افراد سرد مزاج غالبا به رغم عملکرد طبیعی دستگاه تناسلی، تمایلی به برقراری ارتباط نداشته و در طول زندگی مشترک رابطه زناشویی خاصی نیز بین زن و مرد برقرار نمی‌شود. همین امر به مرور زمان باعث دور افتادگی آنها از هم و در مراحل بعدی جدایی و طلاق می‌شود.

از آن جایی که علل نهفته بسیاری از جدایی‌ها در جامعه جهانی امروز ناشی از عدم تمایل به همسر یا همان سرد مزاجی یکی از زوجین یا هر دوی آنهاست، باید با مشاوره صحیح و به موقع مانع از اتفاقات ناگواری شد که ممکن است در ادامه این مسیر برای زوجین رخ دهد. شناخت و آگاهی از سطح توقعات جنسی می‌تواند یکی از مؤثرترین راه کارهایی باشد که باید در نظر گرفت.

مشاوره‌های پزشکی سعی در بهبود روابط زن و مرد دارد تا تمایلات جنسی آنها را نسبت به یکدیگر افزایش دهد. طبیعتا داشتن روابط زناشویی صحیح به شاد بودن و داشتن خانواده‌ای سالمو به دور از تنش کمک شایانی می‌کند و همین امر به طور ناخودآگاه بر آرامش جامعه نیز تاثیرگذار خواهد بود. بنابراین درمان سرد مزاجی را هرگز پشت گوش نیانداخته و با مشاهده نخستین علائم و کاهش تمایلات به پزشک مراجعه کنید.

زنان و عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی

بررسی‌هایاخیر نشان می‌دهد، زنان بیش از مردان گرفتار سرد مزاجی و عدم تمایل به برقراری روابط جنسی با همسرانشان هستند. کاهش سطح ترشح هورمون‌های جنسی و استرس‌های شغلی عواملی هستند که این حالت را ایجاد یا حتی تشدید می‌کنند. به طور تقریبی، حدود یک سوم از زنان ۱۸ تا ۵۹ سال از سرد مزاجی رنج می‌برندکه بخشی از آن تنها به موضوعات روحی و فکری باز نمی‌گردد بلکه گاهی باعث بروز مشکلات جسمی نیز می‌شود. برقراری ارتباط زناشویی در زنان عموما فرآیندپیچیده‌ای داشته و کوچک‌ترین نقصی در این سیستم، آن را مختل می‌کند.

درواقع، تمایل به برقراری روابط جنسی با همسران دارای فرآیند بیولوژیکی است که خود انگیخته بوده و به نوعی تفکر آدمی نقش مؤثری در این امر ایفا می‌کندو به عبارتی بدن برای شروع رابطه باید اعلام آمادگی کند. طبیعتا با افزایشسن و پاره‌ای از عواملی که بیان شد، سیگنال‌های لازم به مغز نرسیده و فرد تمایلی به برقراری ارتباط جنسی با همسر خود را ندارد.

سرد مزاجی

دسته ها :

جدیدترین تصاویر و عکس های شهاب حسینی

جدیدترین تصاویر و عکس های شهاب حسینی

عکس بازیگران :امروز برای شما عزیزان جدیدترین تصاویر و عکس های شهاب حسینی را قرار دادم که امیدوارم مورد پسند شما خصوصا هواداران شهاب حسینی قرار بگیرد. مابقی تصاویر را در ادامه مشاهده کنید.

عکس شهاب حسینی

عکس شهاب حسینی

عکس

دسته ها :
خصوصیات یک کاندوم استاندارد

سلامت نیوز:برای تهیه کاندوم براحتی و بدون هیچ مشکلی میتوانید از سایر داروخانه ها تهیه کنید. استفاده از کاندومدر روابط جنسی الزامیست در ضمن تفاوتی در لذت حاصله از این رابطه نخواهد کرد .

کاندوم

۱- اولا یک کاندوم درون بسته ای نایلونی دوجداره و دربسته قرار دارد

۲-جنس کاندوم از یک لایه پلاستیک به نام میتاکروم میباشد و زمانی که روی لایه بیرونی آن دست بکشید کمی لزج میباشد اگر لزج نبود هرگز استفاده نکنید

۳- تمامی انواع کاندوم یکبار مصرف میباشند

۴-کاندوم را در جیب عقب شلوار یا جاهایی که تحت فشار است نگذارید

۵-هنگام استفاده از کاندوم دقت کنید تا سوراخی در آن ایجاد نشود

۶-هیچ نوع پماد یا کرم معمولی یا روغن را برروی کاندوم نمالید

۷-برای لیز شدن کاندوم میتواند از ژلهایی که بیس آب دارند استفاده کنید

۸-کاندوم باید خاصیت ارتجاعی خود را حفظ کند
منبع: پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

کاندوم
دسته ها :

جعل کردن اسکناس سوری توسط داعش

جعل کردن اسکناس سوری توسط داعش

اخبار داعش

بهگزارش میهن گرام و به نقل از الوطن سوریه، «کمال الداغر» یک مقام مسئول سوری در استان دیرالزور واقع در شمال شرق این کشور گفت که گروه تروریستی داعش علاوه بر دارا بودن دستگاههای پیشرفته برای جعل گذرنامه، دستگاههای بسیار پیشرفته ای نیز برای جعل اسکناس دارد.

وی با بیان اینکه داعش مقادیر زیادی ارز خارجی جعل و آن را به خارج از سوریه صادر می کند گفت که داعشتاکنون در وارد کردن مقادیر زیادی اکسناس جعلی به مناطق تحت کنترل خود در دیرالزور ناموفق بوده است و این امر به هوشیاری دستگاههای مربوطه بر می گردد.

از سوی دیگر «نزار علی السکیف» رئیس اتحادیه وکلای سوریه توقیفو دستگیری باندهای جعل اسکناس را در نتیجه دستگاههای پیشرفته ای که این باندها در اختیار دارند،کاری دشوار دانست.

وی افزود که خلأ امنیتی دربرخی از مناطق سوریه، زمینه را برای فعالیت شمار زیادی از باندهای جعل اسکناس ایجاد کرده است. این باندها می توانند اسکناس را با دقت بالایی جعل کنند و به خاطر همین توقیف اسکناسهای جعلی کار دشواری است و باید تلاشهای زیادی برای مقابله با این جرم صورت گیرد.

السکیف اظهار داشت جعل اسکناس ملی سوریه نقض حاکمیت ملی این کشور به شمار می رود، زیرا اسکناس ملی  نماد حاکمیت یک کشور به شمار می رود.

رئیس اتحادیه وکلای سوریه گفت تنها راه برای جلوگیری از جعل اسکناس یا ممانعت از ورود مقادیر قابل توجهی اسکناس جعلی به مناطق امن، همکاری بین دستگاههای مختلف برای توقیف باندها و یا افرادی که این پول را بین شهروندان توزیع می کنند، است.

«محمدخیر العکام» استاد دانشکده حقوق دانشگاه دمشق نیز گفت که باندهای تروریستیبا هدف یافتن راهی برای نجات خود بعد از تحمیل محاصره اقتصادی از سوی دولتسوریه با کمک روسیه بر آنها به جعل اسکناس و وارد ساختن آن به مناطق امن رو می آورد و از این رو جعل اسکناس یکی از شیوه هایی است که تروریستها برایشکستن این محاصره از آن استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه جعل اسکناس ملی بویژه اسکناسهای جدید مشکل است گفت این امر نگرانی ها درباره جعل اسکناسهای داخلی را کاهش نمی دهد، زیرا گروههای تروریستی و بویژه داعش مانند دستگاههایی که برای جعل گذرنامه از آن استفاده می کنند، دستگاههای پیشرفته ای برای جعل اسکناس دارند.

استاددانشکده حقوق دانشگاه دمشق اظهار داشت که قانون سوریه بین جعل پول اسکناس ملی و ارز فرقی قائل نمی شود، زیرا هر دو، اقدامی مجرمانه است که مجازات درپی دارد. دستگاه قضایی سوریه می تواند باندهایی را که جرم جعل اسکناس مرتکب می شوند محاکمه کند حتی اگر این باندها خارجی باشند.

داعش

دسته ها :

داعش تلویزیون را ممنوع کرد +عکس

داعش تلویزیون را ممنوع کرد +عکس

اخبار داعش

به گزارش میهن گرام :گروه تکفیری داعش با صدور بیانیه هرگونه استفاده از تلویزیون و خرید و فروش آن را ممنوع و حرام اعلام کرد.

یک فعال ضد داعش اعلام کرد: داعشبه دلیل جلوگیری از مشاهده شبکه های خارجی که به سرزنش این گروه تروریستی می پردازند، هرگونه استفاده، خرید و فروش و تعمیر تلوزیون را در تمام مناطقتحت کنترل خود در سوریه و عراق، حرام اعلام کرد.

این گروه تروریستی همچنین دستور داده که تمام نیروهای داعش، ماهواره ها و تلویزیون های خود را در خانه ها تخریب و نابود کنند.

گروه تروریستی داعش در صدور فتاوای شاذ و نادر مشهور است.

اوایل سال جاری میلادی، داعش در فتوایی پوشیدن هر نوع لباس تولید کشورهای غربی را تحریم کرد و نیروهای خود را موظف به پوشیدن لباس های عربی و مانند آن نمود.

داعشهمچنین استفاده از اینترنت در فضای خصوصی را ممنوع اعلام کرده است و استفاده از آن را تنها در کافی نت ها و در حضور عناصر خود جایز می داند.

فتوای داعش

داعش

دسته ها :
تعبیر خواب در

حضرت دانیال گوید: در به خواب دیدن زن است. اگر بیند درهای معروف در برابرش گشاده شد، دلیل که درهای نعمت و مال دنیا بر وی گشاده شود. اگر بیند آن درهایی که گشاده شد بر جانب راه بود، دلیل که مال ونعمتی که دارد به زودی هزینه کند بر خاص و عام. اگر بیند بر دَرِ سرا در برابرش گشاده شد، دلیل که مالی که بدو رسد از جهت پادشاه بود و بر عیال خودنفقه کند. اگر بیند که درِ سرایِ او بشکست، یا بیفتاد یا ضایع شد، دلیل است بر مصیبت و رنج عظیم که بدو رسد. محمدبن سیرین گوید: اگر بیند دَرِ سرای کسی بشکست و ببردند و نداند ... 

دختر

کهبه کجا بردند، دلیل که در محنت و مصیبت افتد، خداوند خانه. اگر بیند دَرِ سرایش از جایگاه خود زایل شد، دلیل که حال او از نیکی به بدی زایل گردد، بهسبب اهل او. اگر بیند در سرای او انباشته است، دلیل که اهل آن سرای را مصیبت رسد. اگر بیند در میان سرای او در کوچک بود، دلیل که آفتی و مکروهی به عیال او رسد. اگر بیند در سرای او بزرگ و قوی گردید، دلیل بود بر نیکی اهل و عیال او. اگر بیند در سرایش چنان فراخ بود که هیچ در به آن فراخی نبود، دلیل که قومی بی فرمان او در سرای او شوند، به هنگام مصیبت یا به وقتخصومت. اگر بیند حلقه در سرای کسی می جنبانید، اگر جوابش داد، دعای او مستجاب شود و باشد که گنجی طلبکند و بیابد. اگر بیند چون حلقه بجنبانید زوددر سرای بگشادند، دلیل که حق تعالی البته دعای او مستجاب کند و بر دشمن ظفر یابد. ابراهیم کرمانی گوید: اگر بیند که ددگان در خانه او بر می جهند، دلیل که جوانان قصد عیال او کنند. اگر دید در خانه او دو حلقه داشت، یا بر در خانه او ددگان بودند، دلیل که زنان او را دوست دارند. اگر بیند در آسمانگشاده گردید، دلیل است که بر مردم آن دیار در خیر گشاده شود. حضرت امام جعفر صادق فرماید: دیدن در به خواب بر سه وجه است. اول: خداوند سرای. دوم: زن. سوم: خادم. و هر که دروازه شهر به خواب دید، دلیل بود بر حاجت و دربانیپادشاه و مردیِ بزرگ است.

دختر
دسته ها :
هیچ کس کیست؟

سروش لشکری ملقب به هیچکس متولد ۱۷ اردیبهشت ۱۳۶۴ از اولین خوانندگان رپ فارسی است.سروش لشکری در آهنگهایی که می‌خواند مدام تاکید شدیدی بر وجود خون آریائی در رگ‌هایش می‌کند و همچنین برای خودش از القابی نظیر : طیب و پدر خوانده و «پدر رپ فارسی» استفاده می‌کند. همچنین سروش لشکری فرهنگ خیابانی را به خوبی در موسیقی‌اش تجسّم می‌بخشد، بدون اینکه به دام کپی برداری و تقلید از هنرمندان افریقایی_آمریکایی بیفتد.

کس

سروش لشکری یکی از پیشگامان «رپ خیابانی» است.سروش لشکری تا کنون دو گروه با نام های ۰۲۱ و صامت را تشکیل داده است.
سروش،چنانکه خود می گوید و در ترانه هایش نیز بدان تاکید می ورزد، شش سال پیش کار آهنگسازی (یا آنگونه که بین اهالی زیر زمین باب است، "کار ساختن بیت") وخواندن ترانه به سبک رپ را آغاز کرد و سر انجام سال گذشته توانست منسجم ترین آلبوم رپ فارسی را با نام " جنگل آسفالت" تهیه و آماده انتشار کند. آلبومی که خود، آن را "نخستین" آلبوم رپ فارسی می داند.
"جنگل آسفالت" با تلفیق سبک رپ و نوای موسیقی سنتی ایرانی و نیز استفاده از سازهای سنتی ایران زمین همچون عود، تنبک، نی، دف و قانون، به راستی برازنده عنوان "رپ فارسی" است.
برای این، نخستین "س" هفت سین زیر زمینیمان ، به شادباش (و بین خودمان بماند برای سنجیدن میزان وابستگی اش به نوروز ایرانی و سنت های باسستانی مان) ماهی قرمز هفت سین بردم که نپسندید: "ماهی زیادی لطیفه بابا!همه به من میگن زبرا! این ماهی خیلی سوسولیه! نمیشد یه چیز دیگه واسم میاوردین؟"
در حالی که با دلخوری به تنگ ماهی نگاه می کند در پاسخ به این سوالم که " اگر از ماهی خوشت نمیاید ، کدام جزء هفت سین را دوست داری؟"می گوید: "من ماهی رو دوست دارم بخورم نه که بگیرم دستم باهاش عکس بگیرم! من بیشتر از سبزه خوشم میاد. اصولا از چمن خوشم میاد که برویم بنشینیم روش وحال کنیم" و بعد از من می خواهد تا تنگ ماهی را از او بگیرم .
هیچکس درادامه گفتگو با ما می گوید که سال 1385 سال پرکاری برایش بوده چرا که بعد از مدتها تلاش سرانجام در تابستان آلبوم 'جنگل آسفالت' را حاضر و آماده پخشکرده است.
به گفته او ابتدا قرار بوده که آلبوم را یک شرکت پخش موسیقی بخرد اما چون آهنگ های آلبوم به "سرقت" رفت و در اینترنت پخش شد، کار فروش آلبوم به نتیجه نرسید.
سروش در پاسخ به سوالم درباره مفهوم "جنگل آسفالت" و دلیل نام گذاری آلبومش با این عبارت می گوید: "از نظر من 'شهر' هم جنگل آسفالت است و آلبوم 'جنگل آسفالت' انعکاسی است از مشکلات اجتماعی وزندگی شهری و اعتراض به آن."
سروش - هیچکس که در طول گفتگویمان مدام دستم می اندازد، "راه اندازی تشکل رپ فارسی" با عنوان " صامت" را از جمله اهداف خود در سال جدید بیان می کند و این کار را " لازمه بقا و پیشرفت رپ فارسی" می داند.
از جمله می گوید: "می دونی چیه، به نظرم با بالا آمدن 'صامت' اصلا اوضاع عوض خواهد شد و به قولی 'می ترکونیم'."
اواز بیان جزییات بیشتر درباره "صامت" و زمینه فعالیت آن خودداری می کند ولیبا شیطنت و خنده های خاص خودش می گوید: "امیدوارم امسال فازش رو بگیریم.
منبع:بیتوته beytoote.com

کس
دسته ها :

تعبیر خواب - چرتکه

 اگر بیننده خواب کاسب و بازاری باشد و چرتکه در خواب ببیند نشان دهنده این است که از وضع کسب و کار خود نگران استیا یک نگرانی برای او پیش می آید. اگر دیگری نشسته با چرتکه حساب می کند وبیننده خواب نیز حضور دارد گویای این است که او را به حساب می نشانند و ناگزیر می شود در موردی حساب پس بدهد. چنان چه بدهکار است باید بپردازد یا بدهکاری پیدا می کند. چرتکه دوست زبان نفهم و حسابگری است که حتی دوستی را فدای حساب و کتاب خود می کند و روی احساسات خویش لکه می گذارد. چنان چه در خواب ببینیم که کسی چرتکه ای به ما ... 

چت


دادیا از دکانی چرتکه ای خریدیم با چنین آدمی برخورد می کنیم. اگر کسی اصلا با چرتکه سرو کار ندارد در خواب چرتکه ببیند زندگیش بر مبنای حساب دگرگون می شود یا تحولی ملایم بر همین اساس پدید می آید. اگر بی حساب پولی به دست آورده از او اخذ می گردد و همچنین اگر بر او ظلم و ستم روا داشته اند داد خواهی به عمل می آید و جبران می شود. اگر خود بیننده خواب ستم کرده به قصاصمی رسد. چنان چه در خواب ببینیم که چرتکه ای گسیخته و بی مهره داریم نشان این است که نظم کارهایمان به هم می خورد یا دوستی را با مشخصات فوق که گفتهشد از دست می دهیم. چرتکه در رفته و گسیخته نشانی از زیان و ضرر کسبی است وچنان چه کسی اهل کسب و تجارت باشد و چرتکه گسیخته در خواب ببیند در آینده زیان می بیند و در کسب شکست می خورد.

چت روم
دسته ها :
تعبیر خواب - زغال

 محمدبن سیرین گوید: زغال دیدن به خواب، مال حراماست. اگر بیند که از جائی فرا گرفت یا کسی بدو داد، دلیل که او را مال حرام حاصل شود. اگر بیند زغال بر آتش نهاد و آتش افروخت، دلیل که از مال پادشاه با پادشاه معامله کند و از وی فائده یابد. اگر بیند جامه یا اندامش به زغال سیاه شد، دلیل که وی را از سلطان غم و اندوه رسد.

ز

تعبیر خواب - زغن

 بدانکهزغن درخواب، دلیل بر پادشاه متواضع کند. محمدبن سیرین گوید: اگر بیند که زغن مطیع و فرمانبردار او است. دلیل که از پادشاه مال و نعمت و بزرگی یابد.اگر بیند زغن او مطیع نیست و شکار نمیکرد، دلیل که او را غلامی بود که به درجه مهتری رسد. اگر این خواب را زنی بیند و آبستن بود، دلیل است او پسری اید و پادشاه شود. اگر بیند که زغن از دست او بپرید، دلیل که اگر زن آبستن بود، فرزند مرده آورد یا طفلی از وی از دنیا برود.... 
حضرت امام جعفر صادق فرماید: دیدن زغن درخواب بر چهار وجه است. اول: پادشاه متواضع. دوم: بزرگواری سوم: فرزند. چهارم: مال و نعمت.

ز
دسته ها :
تعبیر خواب - رفو کردن

محمدبن سیرین گوید: رفوکردن جامه و چیزهای دیگر، دلیل بر جنگ و خصومت کند. اگر بیند جامه خویش یا جامه اهل یا دستاری یا مقنعه را رفو می کرد، دلیل که او را با کسی از خویشان جنگ و خصومت افتد.ابراهیم کرمانی گوید: اگر بیند جامه خویش را رفو می کرد و نتوانست، دلیل که از جهت عیال خود غم و اندوه خورد و رفوگر در خواب خداوند جنگ و خصومت بود و با همه کس به گفتگوی درماند و جهد کند تا کار خویش را صلاح آورد و ازخصومت باز رهد.

ر

تعبیر خواب - رفو

معبرانکهن نفس سوزن زدن منهای دوختن را خوب ندانسته اند و به همین علت رفو را ازدوخت و دوز جدا کرده و خصومت و دشمنی تعبیر نموده اند و رفوگر را نیز دشمندانسته اند. رفو کردن در خواب دشمنی است و چنانچه در خواب ببینید لباسی رارفو می کنید با کسی دشمنی می نمایید و اگر دیگری رفو کند و شما تماشاگر باشید او دشمنی می کند. برخی نوشته اند لباس هر کس را در خواب رفو کنید با او دشمنی می کنید و اگر لباس خودتان باشد کاری می کنید که حیثیت اجتماعی خویش را به خطر می اندازید. رفوی جوراب خصومت با خانواده است و رفوی شلوار ... 
دعوا و دشمنی با همسر است. به هر حال رفو کردن در خواب خوب نیست و در پایان غم و اندوه می آورد.

ر
دسته ها :
X