دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 94162
تعداد نوشته ها : 1542
تعداد نظرات : 3
Rss
طراح قالب
GraphistThem274
تعبیر خواب ترخون

محمدبن سیرین گوید: مردی بدگوهرِ بدکردار است، زیرا که اصل وی، سپند است و سپند را به سرکه نیز بیاغازانند و مدتی رها کنند. تا طبع و طعم وی ازحال خود بگردد و بعد از آن وی را بکارند، چون برآید، ترخون است. اگر بیند ترخون داشت، یا کسی به وی داد، دلیل که از آن مرد وی را مضرت و زیانی رسد... 
اگر بیند ترخون به کسی داد، یا از خانه بیرون انداخت، دلیل که از صحبت چنین مردی جدائی جوید و از او دور شود.

تجاوز

تعبیر خواب - تربچه

تربچهدیون کوچک و بدهی های خرد است به خصوص اگر در خواب دسته تربچه ببینید. پولهایی که اندک اندک خرج می کنیم و از این و آن می گیریم و بدهکار می شویمتربچه است که چون جمع گردد یک بدهی سنگین به وجود می آورد. تربچه همان بدهی کوچک است و دسته تربچه مجموع بدهی های خرد ماست که در خواب ظاهر می شود. اگر در خواب ببینید دسته تربچه سرخ و خوشرنگ دارید که می خورید یا بر سفره می نهید دین کوچکی پیدا می کنید که بعدا موجب نگرانی شما می شود... 

گرفتنتربچه از دیگران و کندن آن از زمین هم همین تعبیر را دارد. اگر تربچه هاییداشتید و نخوردید و دور ریختید تعبیرش اینست که از دیون کوچک راحت می شوید.

تجاوز
دسته ها :
زمانی که طلاق مد می شود

سلامت نیوز: جای تاسف دیگر اینکه در کنار رشد بی رویه طلاق شاهد کاهش ازدواج و نیز رشد ازدواج های موقت هستیم که خودزنگ خطر دیگری در توسعه اجتماعی این استان و کشور به شمار می رود زنگ خطریکه مسئولان به راحتی از کنار آن رد می شوند.

صیغه

طلاقیکی از شوم ترین و شاید تنهاترین واقعیت تلخ اجتماعی است که امروز تمامی خانواده ها و فرهنگ اصیل مردم این دیار را تهدید می کند تهدیدی که امروز دربرخی مواقع از آن به عنوان مد یاد می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، متاسفانه آمارهای رسمی و غیررسمی از افزایش بی رویه طلاق در کنار آن کاهش ازدواج و از منظر دیگری رشد ازدواج های موقت خبر می دهد آمارهایی که برای هرکدامشان باید آسیب شناسی اساسی صورت گیرد.

آهنگ رشد طلاق در آذربایجان غربی که در نوک و تیررس هجمه های فرهنگی قرار دارد چنان شتابان سیر صعودی به خود گرفته که اگر به زودی چاره اندیشی نشود می تواند عواقب جبران ناپذیر و آسیب های اجتماعی دیگری را به همراه داشته باشد.

این استان به اندازه کافی با مشکلات متعدد از جمله توسعه نامتوازن، بیکاری و... دست و پنجه نرم می کند رشد پدیده شوم طلاق خود نیز آغازگر و تشدید کننده سایر آسیب های اجتماعی از جمله بی بند و باری، بزهکاری کودکان طلاق و... می تواند باشد.

جای تاسف دیگر اینکه در کنار رشد بی رویه طلاق شاهد کاهش ازدواج و نیز رشد ازدواج های موقت هستیم که خود زنگ خطر دیگری در توسعه اجتماعی این استان و کشور به شمار می رود زنگ خطری که مسئولان به راحتی از کنار آن رد می شوند.

نکته قابل تامل اینکه اگر گذشته طلاق به عنوان یک پدیده زشت در میان مردم یاد می شد امروز قبح آن از بین رفته حتی در میان برخی خانواده ها و زنان و مردان جوان، طلاق به نوعی مد تبدیل شده است، که جای بسی درنگ و تامل جدی دارد.

کمبود درآمد، بالارفتن سطح توقعات، تجمل گرایی، تغییر سبک زندگی به زندگی هایی پر از تجمل، مشکلات معیشتی و نبود توازن بین نیازها و سطح توقعات با درآمد،مسائل و مشکلات اقتصادی در حالی به عنوان اصلی ترین عوامل طلاق نام برده می شوند که همین عوامل مسبب بالا رفتن سن ازدواج و کاهش آن شده است.

اینتناقضات ناشی از جا نیافتادن مسایل دینی و معنوی و نیز فرهنگ اصیل اسلامی ونیز بنیان خانواده به عنوان رکن اصلی امنیت و آرامش جامعه در بین نسل جدیدنیز می تواند باشد مسایلی که ارتباط مستقیمی با توجه برنامه ریزان کشور دارد.

همه جامعه در رشد طلاق به عنوان پدیده شوم اجتماعی دخیل هستند

طلاقاز جمله آسیب های اجتماعی است که تحت تاثیر عوامل متعدد صورت می گیرد ضعف فرهنگ، بی توجهی خانواده و بزرگترها، مسئولان کشور و... همه و همه به نوعی در بروز و رشد این پدیده دخیل هستند و مقابله با آن نیز مشارکت همگانی می طلبد.

آذربایجان غربی استانی است که با سه الی چهار کشور حساس و خارجی ترکیه، جمهوری آذربایجان، عراق و ارمنستان مرز مشترک دارد مرزهایی کهاگر یک روی آن فرصتی است برای توسعه بی توجهی به آن می تواند روی دیگر آن را به تهدید بزرگی با ابراز ماهواره محسوب شود.

معاون سابق اجتماعی انتظامی آذربایجان غربی معتقد است برای نظم بخشیدن به جامعه و جلوگیری از مشکلات و آسیبهای اجتماعی در هر کشوری بخشهای مختلفی دخیلند و آنچه در نهایت مهم است ارایه خدمت قابل قبول و برقرای نظم و آرامش در جامعه است.

سرهنگاحد مهرمند با تاکید بر اینکه آسیب دیدن خانواده موجب آسیب در جامعه خواهدشد، گفت: متاسفانه در شرق نیز به تبعیت از غرب خانواده از حالت سنتی خود در حال دگرگونی است.

وی صنعتی شدن و فرد گرایی افراطی را از علتهای مخدوش شدن خانواده ها در غرب برشمرد و یاد آور شد: اعتقادات دینی و مذهبی پیوند قوی و نزدیکی را با خانواده ها برقرار می کند که مانع از هم گسیختگی خانواده ها می شود.

سرهنگ مهرمند ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی، توجه به آموزه های دینی، برنامه ریزی مطابق با نیاز روز جامعه، صرفه جویی وجلوگیری از ترویج تجمل گرایی را از ابرازهای مقابله با طلاق برشمرد.

ویدروغ و بی اعتمادی بین اعضای خانواده را از عوامل طلاق برشمرد و ادامه داد: متاسفانه مهمترین و اساسی ترین آسیب در حال حاضر در کشور آسیب در ضعف قواعد اخلاقی در کشور و استان است، چون کذب گویی ها به شکل سهوی و عمدی در خانواده ها شیوع می یابد.

سرهنگ مهرمند اضافه کرد: دشمنان با استفاده از جنگ نرم خود و با بهره گیری از ابزار ماهواره در راستای ترویج بی بند و باری و تخریب باورهای فرهنگی مسلمانان گام برمی دارند و در گسست بنیان خانواده ها نقش اساسی دارند.

رشد ۴۰ درصدی طلاق در آذربایجان غربی

مدیرکل ثبت و احوال آذربایجان غربی با هشدار جدی نسبت به رشد طلاق در استان اظهارداشت: تعداد طلاق‌های ثبت شده طی سالجاری در آذربایجان غربی نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است.

محمد جوان به تعدادطلاق‌های ثبت شده در استان از ابتدای امسال تاکنون نیز اشاره کرد و افزود:از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و ۸۴۹ فقره طلاق به ثبت رسیده که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است.

مدیر کل ثبت و احوال آذربایجان غربی با اشاره به اینکه تعداد طلاق‌های ثبت شده در روستاهای استان دارای رشد منفی است یاد آور شد: بیشترین طلاق‌های صورت گرفته استان در مناطق شهری استان به ثبت رسیده است.

جوان از برنامه ریزی برای انجام پژوهش در راستای بررسی و آسیب شناسی رشد طلاق در استان خبرداد و گفت: مسئولان استان باید با ابراز و راهکارهایی مطابق با نیاز روز جوانان را به سمت ازدواج ترغیب کرده و آسیب های اجتماعی ناشی از معضل طلاق را اطلاع رسانی کنند.

وی با بیان اینکه آمارهای این اداره کل منبع بسیار مناسبی برای برنامه ریزی و فرهنگ سازی مسئولان در بخش اجتماعی است گفت: طلاق از پدیده های شومی است که تاثیرات منفی خود را در تمامی بخش ها نشان می دهد.

وی مذهبی بودن، پایبند بودن به مسایل دینی و مذهبی و نیز قوی بودن پیوندهای خانوادگی به دلیل قومی بودن را از دلایل پایین بودن طلاق در روستاها عنوان کرد و اظهارداشت: بی توجهی به معضل طلاق در شهرها و روند رو به رشد تکنولوژی می تواند روستاها را نیز دچار این آسیب اجتماعی کند.

هر شبانه روز 15 نفر در آذربایجان غربی طلاق می گیرند

جوانبا بیان اینکه از هر هفت ازدواج در استان یک مورد به طلاق منجر می شود گفت: هم اکنون در کمتر از یک ساعت یک نفر در هر شبانه روز 15 نفر و در ماه 462 نفر در استان طلاق می گیرند که این آمار زنگ هشدار جدی است.

جواناضافه کرد: بیش‌ترین فراوانی سن طلاق در بین زنان مربوط به سنین 20 تا 24 سال با تعداد 455 مورد و بین آقایان در سنین 25 تا 29 سال با 513 مورد بودهاست که در چهار ماه ابتدایی سال جاری در استان به ثبت رسیده است.

ویدر ادامه با اشاره به ازدواج در سنین پایین که خود مشکلات خاصی را به همراه دارد، از ثبت 15 مورد طلاق در بین سنین 10 تا 14 سال خبر داد و گفت: این نوع ازدواج‌ها بیشتر به‌دلیل وجود ضعف‌های فرهنگی خانواده‌ها است که باعث به چالش کشیده شدن زندگی فرزندانشان می‌شود.

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان غربی در ادامه همچنین به آمارهای ازدواج در چهار ماه اول امسال نیز اشاره کرد و افزود: در این مدت تعداد 11 هزار و 944 مورد ازدواج در استان ثبت شده است که نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته 20 درصد افزایش دارد.
منبع :مهر

صیغه
دسته ها :
خواب دریا دیدن و تعبیر این خواب

در خواب پادشاهی است، یا عالمی. اگر بیند که آب دریا روشن و صاف است، دلیل که پادشاه عالم و فاضل است. اگر تیره و صاف بود، دلیل که مفسد و ظالم است. اگر بیند که از آب دریا برخی بخورد، دلیل که به قدر آن چه خورده است عزت یابد. اگر بیند که از دریا به شنا بیرون آمد، دلیل است از زندان و خدمت پادشاه به سلامت بیرون آید. اگر بیند که در دریا غرق شد و بِمُرد و بعد از آن وی را بالا افکند، دلیل که درکار دنیا به حرص غرق شود. اگر بیند که غرق شد و باز از دریا بیرون آمد، دلیل است که از کار دنیا خلاصی یابد. اگر بیند ... 

دختر

کهاز دور به دریا می نگریست و نزدیک او نرفت، دلیل که بدانچه امید دارد نرسد. اگر بیند که بر روی دریا همی شد، چنانکه پای او تر نبود، دلیل است ازآتش دوزخ ایمن شود و کارهای دنیا بر او آسان شود. ابراهیم کرمانی گوید: اگر کسی بیند که در دریا است، دلیل که به خدمت پادشاه شود، یا مطیع مردی عالم و فاضل شود. اگر بیند درمیان دریا متحیر فرومانده است، دلیل که کار اوبر خطر است. اگر بیند که از دریا بیرون آید، دلیل است بی غم شود. اگر بیندکه آب دریا بخورد و به غایت سرد است. اگر بیننده عالم است از علم بهره تمام یابد. اگر بیننده خواب از مردم پادشاه است، از پادشاه ایمن شود، یا علم آموزد، لکن از علم بهره یابد. اگر بیند که آب دریا می خورد و سخت گرم است، دلیل که گناه کند و تاویل آن به غایت بد است. اگر بیند که آب دریا گنده و ناخوش است، دلیل که او را خصمی بزرگ پیش آید و او را آن خصم بیم سختاست. جابر مغربی گوید: اگر بیند که در آب دریا همی رفت، دلیل است توفیق طاعت یابد. اگر بیند که آب دریا زیاده شد، دلیل که لشگر پادشاه زیاد شود. اگر بیند که آب دریا کم شد، دلیل که لشگر پادشاه هلاک شود. اگر بیند که برخی از آب دریا بخورد و بر وی هیچ پدید نیامد، دلیل که پادشاه یا عالمی راهلاک کند. اگر بیند که آب از دریاها و رودها جمع شدند، دلیل که پادشاه آن دیار مال و خزانه خویش را به یکجا جمع کند. اگر بیند که از دریا موج ها برخاست و جهان از ابر تاریک شده بود. دلیل بود بر گناه و عصیان مردم آن دیار. اگر بیند که از دریا موجی برخاست یا از دریا شکار می گرفت، دلیل است که به اندازه و قدر آن، روزی حلال یابد و عیش بر عیال او فراخ و گشاد شود. اگر بیند که آب دریا شور است که خورد، دلیل که کسب حلال بگذارد و کسب حرام کند.

دختر
دسته ها :
مشکلات رابطه جنسی قبل از ازدواج

سلامت نیوز: متاسفانه گاهی شاهد آنهستیم که برخی آقایان در برقراری ارتباط با خانمها فقط به دنبال رابطه جنسی هستند آن هم از نوع غربی و یک شبه و بلافاصله بعد از دوستی به طرف مقابلشان پیشنهاد  رابطه جنسی میدهند که این موضوع خلاف همه معیارهای اخلاقی، عرفی و انسانی جامعه است. خانمهایی که دانسته و نادانسته وارد چنینروابطی میشوند باید بدانند که هدف آن شخص چیزی جز سوء استفاده جنسی نبوده وهرگز مسئله عشق و دوست داشتن در میان نیست و احتمال خیلی زیاد وجود دارد که پس از اتمام رابطه جنسی دیگر شاید حتی یک بار هم از وی خبری نشود و همینمسئله باعث بروز مشکلات روحی، جسمی و احساسی فراوانی شود. رابطه جنسی بخصوص برای خانمها باید به همراه احساس و اتصال عاطفی عمیق باشد و فقط به بعد از ازدواج موکول شود.

رابطه جنسی


 دراین مقاله بررسی میکنیم که آیا برای خانم‌ها هم امکان دارد که بدون ایجاد واکنش احساسی یا وابستگی، با کسی ارتباط جنسی برقرار کنند؟ به عبارت دیگر، آیا خانم‌ها هم می‌توانند مثل خیلی از آقایان رابطه‌جنسی بی‌احساس داشته باشند؟ در 99% از موارد پاسخ منفی است.

بیشتر خانم‌ها نمی‌توانند بدون وارد کردن قلب و احساس خود یا انتظارات و توقعات بعدی، با کسی ارتباط جنسی برقرار کنند اما چرا؟ اجازه بدهید کمی به بیولوژی بدن آنها بپردازیم. وقتی خانم‌ها شروع به تبادلات فیزیکی با مردی  می‌کنند، از در آغوش کشیدن گرفته تا ایجاد رابطه جنسی، مقدار زیادی هورمون پیوندی اُکسی‌توسین در بدن آنها ترشح می‌شود. زمانیکه این هورمون ترشح می‌شود، شیمی مغز تغییر کرده و فرد از نظر احساسی، پیوند بیشتری با فردی که آن را تحریک کرده پیدا می‌کند.اگر تصور می‌کنید که یک خانم می‌تواند بدون ایجاد هیچ حسی با مردی ارتباط برقرار کند، مطمئن باشید که اکسی‌توسین همه چیز را تغییر خواهد داد! حتی اگر واقعاً علاقه‌ای به دیدن دوباره او نداشته باشد، مطمئناً هنوز دوست دارد از او خبر داشته باشد تا مطمئن شود که همه ارتباطش کاملاً بی‌مفهوم نبوده است. و اگر قبل از برقراری ارتباط به او تمایل داشته باشد، اکسی‌توسین باعث می‌شود انتظارش از آن رابطه بیشتر شود. باعث می‌شود روز بعد مدام نگاهش به تلفن‌همراهش باشد و انتظار یک تماس یا پیام را بکشد و فکرش هم مدام پیش او خواهد بود. این متاسفانه کاملاً طبیعی است. میل خانم‌ها به ارتباط عاطفی بخاطر تغییر هورمونی ایجاد شده در مغزشان و  چون موجوداتی احساسی هستند، بعد از ایجاد ارتباط جسمی بیشتر می‌شود.

وقتیزنی وارد یک رابطه جنسی عادی بدون آینده می‌شود و چیزیکه می‌خواهد را طلب نمی‌کند یا چیزیکه دوست دارد را انجام نمی‌دهد یا در هر حال احساس رانده شدن می‌کند، دچار یک نوع خماری بعد از معاشقه می‌شود. این خماری بخاطر وجودهورمون‌های پیوندی زیاد در بدن اوست که هیچکس را برای وصل شدن پیدا نمی‌کنند. ممکن است احساس ناامیدی، ناراحتی، عصبانیت، گناه یا خجالت کند زیرا مقدار زیادی اکسی‌توسین در بدنش تولید شده است بدون اینکه کسی را بیابد که با او ارتباط احساسی پیدا کند.

علاوه‌ براین، خانم‌هایی کهدر مسیرهای معنوی گام برمی‌دارند نسبت به این نوع ارتباطات حساس‌تر هستند.چرا؟ زیرا وقتی برای ارتقای معنویت خود تلاش می‌کنیم، آگاه‌تر و روشن‌تر می‌شویم و احساس وابستگی و اتصال بیشتری داریم و بخش عظیمی از رشد معنوی مادرمورد پایین کشیدن دیوارهایی است که حس عدم وابستگی و ارتباط را ایجاد می‌کنند. طبیعتاً حساس‌تر شده و نسبت به راهنمای درونمان دقیق‌تر می‌شویم. اگر آگاهانه وارد شویم و با افرادی ارتباط برقرار کنیم که تمایل به ازدواج با ما را دارند و رابطه جنسی را به بعد از ازدواج موکول میکنند، صمیمیت جسمی و جنسی  می‌تواند بخش مهمی از زندگی معنوی را تشکیل دهد. درغیراینصورت، احساس خالی بودن و بی‌مفهوم بودن را ایجاد کرده و واقعاً آیاارزشش را دارد؟

مطمئناً خیلی از خانم‌ها دور این نوع روابط جنسی راخط کشیده‌اند. اما شاید لازم باشد دوباره به مرزهای خود فکر کنید و ببینیدانتخاب‌های شما چطور بر نوع مردهایی که با آنها ارتباط برقرار می‌کنید، تاثیر می‌گذارد. دفعه بعدی که در شرایطی قرار گرفتید که  فردی که از قبل نمی‌شناختید یا به او علاقه‌ای نداشتید از شما تقاضای رابطه جنسی کرد، این سوالات را از خودتان بپرسید:

1. آیا فقط به این دلیل اینکار را می‌کنم که فکر می‌کنم وقتش رسیده است یا به نظر می‌رسد که واقعاً از من خوشش آمده و دوست ندارم این علاقه‌اش از بین برود؟
2. آیا برای اینکه به خودم یا فردی دیگر چیزی را ثابت کنم می‌خواهم وارد چنین ارتباطی شوم؟
3. چه مرزهایی دارم و آیا آنها را عنوان کرده‌ام و به آنها احترام می‌گذارم؟
4. آیا می‌خواهم کارهایی را انجام دهم که اصلاً دوست ندارم و احساس خوبی از انجام آن پیدا نمی‌کنم؟
5. آیا به او اجازه می‌دهم به جای اینکه با من و تمایلات من در این ارتباط هماهنگ باشد، خودش فرمانروایی کند؟
6. آیا بیشتر روی لذت دادن به او تمرکز دارم تا لذت جسمانی خودم؟
7. آیا اگر فردا دیگر هیچ خبری از او نداشته باشم ناامید و ناراحت نخواهم شد؟

باخودتان صادق باشید. مطمئناً وقتی هورمون‌ها شروع به ترشح می‌کنند، دیگر ذهنتان چندان خوب و واضح کار نمی‌کند. به همین دلیل خیلی مهم است که قبل ازاینکه وارد این جریان شوید، این سوالات را از خود بپرسید. و مطمئن باشید اگر قبل از ازدواج وارد رابطه جنسی با او شوید، باعث نخواهد شد که بیشتر دوستتان داشته باشد! منتظر مردی بمانید که رابطه‌ای واقعی با شما شروع کند وقصدش ازدواج باشد، از شما درمورد زندگیتان بپرسد و به تدریج به شما علاقه‌مند شود.

حالا برمی‌گردیم به سوالی که در ابتدا مطرح کردیم. آیا برای خانم‌ها هم امکان دارد که بدون ایجاد واکنش احساسی یا وابستگی، باکسی ارتباط جنسی برقرار کنند؟ در دو صورت چنین چیزی امکانپذیر است. اولی زمانی است که زن بی قید است و قدرت جنسی بالایی دارد و همیشه به دنبال تمایلات خود می‌رود، هیچ توقعی ندارد و به هیچ عنوان به دنبال هیچ رابطه‌اینیست. دومی زنانی است که تمایل آن مرد بسیار بیشتر از آن زن بوده و به همین علت عشقبازی زیادی با زن انجام می‌دهد. خیلی وقت‌ها اگر زنی از مردی خیلی خوشش نیاید، حتی بعد از ایجاد رابطه‌جنسی راحت‌تر می‌تواند بگذرد و برود. هر دو این شرایط بسیار نادر هستند. در اکثر موارد خانم‌ها از ایجاد چنین ارتباطاتی پشیمان می‌شوند و وقتی می‌فهمند که آن مرد به دنبال ایجاد رابطه بیشتر نبوده، ناامید شده و سعی می‌کنند خودشان را توجیه کنند که آن ارتباط یک تجربه خود برایشان بوده است.

خانم‌ها باید بدانند که بدنشان مقدس است و تمایلات جنسی آنها بخشی از روحشان است. جسم و روح آنها هر دو برای ایجاد لذت در آنها هستند. قلب آنها با تمایلات جنسیشان در ارتباط است و باید بدانند وقتی وارد رابطه جنسی می‌شوند قلبشان را هم وارد جریان کرده‌اند. از اینرو بهتر است جنسیت و تمایلات جنسی خود را فقط بعد ازازدواج و با راه‌هایی تجربه کنید که باعث نشود احساس بدی به خودتان پیدا کنید.

اگر رابطه‌ای به آن شکل زودگذر و یک‌شبه را تجربه کردید، اول از همه باید بتوانید خود را ببخشید و دست از قضاوت کردن خود بردارید. به خودتان سخت نگیرید. به درگاه خدا توبه کنید. در دفترچه خاطراتتان چیزایی کهاز آن تجربه یاد گرفته‌اید را یادداشت کنید و ببینید چطور این تجربه می‌تواند کمکتان کند بفهمید واقعاً چه می‌خواهید و به دنبال چه هستید. افسار تمایلات جنسی‌تان را دوباره به دست گیرید و از آن به بعد آن را هماهنگ با واقعیت وجودیتان و نوع صمیمیتی که به دنبالش هستید راه ببرید.

نظرشما در این باره چیست؟ فکر می‌کنید برقراری ارتباط جنسی پیش از ازدواج و بدون ایجاد واکنش احساسی یا وابستگی چه مشکلاتی را به همراه خواهد داشت؟
منبع: مردمان mardoman.net

رابطه جنسی
دسته ها :
چند حقیقت جالب در مورد عطسه

سلامت نیوز : لاریسا معمولاً نه فقط یکبار، نه دوبار، بلکه سه بار پشت سر هم عطسه می کند. به محض اینکه وارد اتومبیل می‌شود، اگر هوای بیرون آفتابی باشد عطسه‌اش می‌‌‌گیرد. پدرش هم همینطور است. وقتی یک آدامس نعنایی دهانش می‌اندازد هم وضع همینطور است.

فال عطسه

لاریساکه 30 سال دارد، تنها کسی نیست که این وضع را دارد. خیلی‌ها در زمان‌های خاص عطسه‌شان می‌گیرد مثلاً بعد از ورزش کردن، برداشتن ابرویشان، زیر نور آفتاب و ...

در زیر به دلایل اینکه چرا در زمان‌های عجیب عطسه‌مان می‌گیرد اشاره می‌کنیم.

1.  عطسه کردن از اعصابتان شروع می‌شود. این را نیل کائو متخصص آلرژی و آسم در مرکز آسم و آلرژی گرین ویل می‌گوید.

اواینطور توضیح می دهد که سیستم عصبی همه افراد به یک طریق یکسان سیم‌کشی شده است اما پیام‌هایی که در طول این عصب‌ها حرکت می‌کنند، راه‌های متفاوتیبرای رفت‌و‌آمد به مغز انتخاب می‌کنند و همین مسئله باعث می‌شود عادت عطسهکردن در افراد مختلف متفاوت باشد.

او می‌گوید، "این انتقال عصب‌هاست که به مغزتان می‌گوید که چیزی در بینی شما هست که باید بیرون بیاید!"

2. عطسه کردن از بدنتان محافظت می‌کند. دکتر کائو می‌گوید، "عطسه کردن بخش مهمی از فرایند ایمنی بدن است که کمک می‌کند سالم بمانید."

عطسه با پاک کردن بینی از باکتری‌ها و ویروس‌ها از بدنتان محافظت می‌کند. وقتی چیزیوارد بینی شما می‌شود یا با محرکی روبه‌رو می شوید که مرکز عطسه که در پایین ساقه مغز قرار گرفته‌است در مغزتان را تحریک می‌کند، پیام‌هایی سریعاً برای بستن گلو، چشم‌ها و دهانتان فرستاده می‌شود. سپس، عضلات سینه‌تان شدیداً منقبض می‌شوند و بعد عضلات گلویتان به سرعت باز و آزاد می‌‌شوند. درنتیجه این، هوا — به همراه بزاق و ماده مخاطی — با شدت از دهانو بینی‌تان بیرون می‌آید. و همین می‌شود که عطسه می‌کنید.

3. عطسه سریع اتفاق می افتد. عطسه ها با سرعت 161 کیلومتر در ساعت حرکت می‌کنند. یک عطسه می‌تواند 100،000 میکروب را وارد هوا کند.

4.برداشتن ابرو ممکن است موجب عطسه شود. برداشتن ابرو روی عصبی در صورتتان که مسیر بینی را تامین می‌کند اثر می‌گذارد. و در نتیجه عطسه می‌کنید.

5. هیچوقت در خواب عطسه نمی‌کنید. وقتی می‌خوابید، اعصاب عطسه هم می‌خوابند و این یعنی وقتی خوابید معمولاً عطسه نمی‌کنید.

6.ورزش ممکن است عطسه‌تان بیندازد. دکتر کائو اعتقاد دارد که ورزش موجب عطسهکردن می‌شود. او می‌گوید، وقتی بیش از حد به جسمتان فشار می‌آورید، تنفستان زیاد می‌شود و درنتیجه، بینی و دهانتان خشک می‌شود. به این ترتیب، بینی شما با شروع به ترشح که موجب عطسه می‌شود به این مسئله واکنش می‌دهد.

7. طولانی‌ترین عطسه : 978 روز که توسط دونا گرفیت از انگلستان به ثبت رسیده است.

8.نور آفتاب موجب عطسه کردن می‌شود. نورآفتاب باعث می‌شود که یکی از هر سه نفر به عطسه بیفتند. البته حساسیت به نورآفتاب مسئله ای ارثی است — این هم یک چیز دیگر که می‌توانید گردن پدر ‌و ‌‌‌مادرتان بیندازید!

9. رابطه جنسی هم می‌تواند محرک عطسه باشد. بیشتر از آنچه که فکر می‌کنید اتفاق می‌افتد. محققان باور دارند که تحریک سیستم عصبی پاراسمپاتیک در برخیافراد پیام‌هایی ارسال می‌کند که نه فقط باعث می‌شود این افراد از رابطه جنسی خود لذت ببرند، بلکه بعد از اتمام آن عطسه کنند.

10. پرعطسه‌ترین حیوان : ایگوانا. طبق تحقیقات ایگوانا بیشتر از سایر حیوانات عطسه می‌کند. عطسه کردن معمولاً برای بیرون کردن برخی نمک‌های خاص که از محصولات فرعی فرایندهای گوارشی آنهاست اتفاق می‌افتد.

11. چطور عطسهرا متوقف کنید؟ بااینکه هنوز ثابت نشده است اما نفس کشیدن از راه دهان و گرفتن بینی در آن زمان می‌تواند چاره‌ساز باشد.

خرافات مربوط به عطسه
گذشته از این واقعیت‌های عجیب درمورد عطسه، خرافات زیادی هم درمورد عطسه وجود دارد.

بعنوانمثال، درست نیست که وقتی عطسه می‌کنید قلبتان می‌ایستد. وقتی سینه‌تان به خاطر عطسه منقبض می‌شود، جریان خونتان هم موقتاً منقبض می‌شود. درنتیجه، ریتم قلبتان تغییر می‌کند اما توقف نمی‌کند.

و وقتی عطسه می‌کنید کره چشمتان بیرون نخواهد پرید. بعضی افراد موقع عطسه کردن به طور طبیعی چشم‌هایشان را می‌بندند اما اگر بتوانند آنرا باز نگه دارند، چشم‌هایشان بیرون نخواهد پرید! دکتر کائو می‌گوید، "بااینکه فشارخون پشت چشم موقع عطسهکردن کمی بالا می‌رود اما آنقدر زیاد نیست که چشم‌هایتان را از حدقه بیرونکند."
 
خیلی‌ها هم عقیده دارند وقتی عطسه می‌کنید باید کاری که مشغول انجام آن هستید را متوقف نموده و صبر نمایید برخی نیز اعتقاد دارند دوستی به ملاقاتتان می‌آید و اگر گربه‌تان عطسه کند باران خواهد آمد.

درمورد گفتن واژه عافیت باشید بعد از عطسه به همدیگر، دکتر وود توضیح می‌دهد که واژه عطسه به یونانی "pneuma” به معنای روح می‌باشد.

اومی‌گوید، "دعای خیر عافیت باشد بعد از عطسه از عقاید قدیمی است. در گذشته عطسه را تجربه‌ای نزدیک به مرگ می‌پنداشتند و تصور می‌کردند که دعای خیر روح فرد را از بیرون شدن از بدنش نجات می‌دهد و از وارد شدن شیطان به بدنش جلوگیری می‌کند."

عطسه
دسته ها :
بررسی کارمندان گوگل

عملکرد سهام گوگل به دنبال پیشنهاد عمومی اولیه‌اش پاداش بزرگی برای کارمندان قدیمی‌اش بود.[۵۱] بعد از IPO، مؤسسان شرکت، لری و سرجئی و مدیرعامل آن اریک درخواست کردند که حقوقشان به ۱ دلار کاهش یابد. پیشنهادهایی که آن‌ها بعد از آن برای افزایش حقوق خود دادند توسط کمپانی مورد قبول واقع نشد، زیرا آن‌ها در این مدت از طریق سهام گوگل سود خود را می‌برده‌اند. تا قبل از سال ۲۰۰۴ اشمیت ۲۵۰ هزار دلار در سال و پیج و برین هر کدام ۱۵۰ هزار دلار در سال درآمد داشتند.[۵۲]

بهبود رتبه گوگل

درسال ۲۰۰۷ و اوایل ۲۰۰۸ چندین مدیر اجرایی درجه یک، گوگل را ترک گفتند. در اکتبر ۲۰۰۷ مدیر امور مالی یوتیوب، گیدئون لو[۵۳] به همراه بنجامین لینگ مهندس عالی رتبه[۵۴] به فیسبوک ملحق شدند. در مارس ۲۰۰۸ شریل سندبرگ، مدیر قسمت فروش آنلاین، سمت جدید خود را در فیسبوک به عنوان مدیر اجرایی شروع کرد،[۵۵] در حالی که‌اش ال‌دیفراوی، مدیر قبلی قسمت تبلیغات، گوگل را با هدف مدیریت قسمت بازاریابی نت‌شاپز، فروشگاه آنلاین که بعدها در سال ۲۰۰۹ هی‌نیدل نامیده شد، ترک کرد.[۵۶] در ۴ آوریل ۲۰۱۱ لری پیج به عنوان مدیرعامل منتسب شد و اریک اشمیت مدیر اجرایی گوگل شد.[۵۷].از تاریخ ۱۰ اوت ۲۰۱۵ تا کنون ، سوندار پیچای سمت مدیر عامل اجرایی این شرکت را به عهده دارد.

گوگل به عنوان یک عامل ترغیب، سیاستی با نام «استراحت ابتکاری» (Innovation Time Off) در شرکتش به وجود آورد، که در آن مهندسان ۲۰٪ از زمان کار خود را به پروژه‌هایی اختصاص می‌دهند که به آن‌ها علاقه دارند. تعدادی از خدمات جدیدتر گوگل از جمله جی‌میل، گوگل نیوز، اورکات و ادسنس در اصل از همین ایده به وجود آمده‌اند.[۵۸] در یکی از سخنرانی‌های دانشگاه استنفورد، مریسا مایر، معاون قسمت محصولات جستجویی گوگل، بیان داشتکه نیمی از محصولات جدیدی که به نمایش درمی‌آیند همه در زمان استراحت ابتکاری به وجود آمده‌اند. در مارس ۲۰۱۱ شرکت مشاور یونیورسام اطلاعاتی نمایش داد که در آن گوگل در راس فهرست کارفرمایان ایده‌آل قرار داشت و در آن ۲۵ درصد از ۱۰۰۰۰ جوان متخصصی که در نظرسنجی شرکت کرده بودند گوگل را انتخاب کرده بودند.

افزایش بازدید سایت
دسته ها :
پرداخت آخرین یارانه 94 زودتر از موعد

 یارانه نقدی اسفند ماه، ساعت 24 روز پنجشنبه همزمان با 20 اسفند، به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

یارانه

بهگزارش خبرنگار ایسنا، آخرین یارانه پرداختی سال جاری در حالی تا کمتر از 10 روز دیگر در اختیار سرپرستان خانوار قرار می‌گیرد که بر خلاف چند ماه اخیر که معمولا یارانه‌های نقدی در دو تا سه روز پایانی ماه واریز شده بود،پرداخت خواهد شد.

این در حالی است که در سال گذشته نیز دولت به دلیل شرایط خاص خانوارها در ایام پایانی سال، یارانه اسفند ماه را زودتر ازموعد پرداخت کرده بود. در عین حال که حقوق ماه کارکنان هم نسبت به قبل زودتر پرداخت خواهد شد.

آنطور که پیش تر نوبخت-رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی- اعلام کرده بود،‌ با وجود حذف های انجام شده به منظور غربالگری یارانه بگیران، در ماه گذشته حدود 75 میلیون و 237 هزار نفر یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی دریافت کردند.

یارانه
دسته ها :
منتقدان چهارشنبه‌سوری

جشن آتش در واقع پیش درآمد جشن نوروز است که نوید دهنده رسیدن بهار و تازه شدن طبیعت است. کوروش نیکنام، مؤبد زرتشتی و پژوهشگر در این باره می‌گوید: «ما زرتشتیان در کوچه‌ها آتش روشن نمی‌کنیم وپریدن از روی آتش را زشت می‌دانیم».[۲۴]

چهارشنبه سوری

در سال‌های اخیر، رسانه‌های ایران توجّه زیادی به خطرات احتمالی ناشی از استفاده از مواد آتشزا و انفجاری نشان می‌دهند.[۲۵]

سیدعلی خامنه‌ای رهبری ایران نیز بارها این مراسم را نکوهش کرده‌ست. او در سخنرانی نوروزی خود در حرم رضوی به سال ۱۳۷۸ ضمن تقدیر و ستایش مراسم عید نوروز، چهارشنبه‌سوری را نکوهش کرد. وی قرینه‌ای برای اثبات مدعای خود آوردو گفت که دستگاه‌های تبلیغاتی بیگانه [در آن سال] برای سال تحویل چیز زیادی نگفتند ولی برای چهارشنبه‌سوری همه صحبت کردند و این درست نقطهٔ مقابل اسلام است.[۲۶] وی همچنین در دیدار با جمعی از کارگردانان در سال ۱۳۸۵ از ایشان خواست که ارزش‌های ملی و دینی را تقویت کنند و افزود: «وقتی ارزش ملی می‌گوییم ذهن نباید فوراً به سمت چهارشنبه‌سوری برود. ارزش ملی یعنی احساس استقلال یک ملت، استقلال فرهنگی»[۲۷] در اسفندماه سال ۱۳۸۸، او در پاسخ به سوالی دربارهٔ مراسم چهارشنبه‌سوری، این مراسم را «مستلزم ضرر وفساد» دانست و خواستار اجتناب ازآن شد.[۲۸]

مرتضی مطهری آتش‌بازی چهارشنبه‌سوری را «از آن احمق‌ها» می‌دانست.[۲۹] ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید شیعه نیز آتش‌بازی چهارشنبه‌سوری را «حرام»، «یک سنت خرافی» و «اسراف در مال» خوانده است.[۳۰] عبدالله جوادی آملی از دیگر مراجع تقلید شیعه نیز چهارشنبه سوری را «خلاف عقل و شرع و سنتی پوچ و سیئه» دانسته و افزود که ترقه بازی، «اتلاف مال بوده و حرام» است.[۳۱] احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران نیز گفته‌است که «چهارشنبه‌سوری در شأن ملت ایران نیست»[۳۲] و نیز «دشمنان می‌خواهند با پر اهمیت جلوه دادن نمادهای ملی نسبتبه جلوه‌های دینی، دین را در جامعه کم‌رنگ کنند، آن‌ها با بزرگ کردن چهارشنبه‌سوری، نوروز و نظایر این‌ها می‌خواهند به این هدف نایل شوند».[۳۳]سردار محسن حسن‌خانی فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی معتقد است جشن‌های چهارشنبه آخر سال باید محل محور باشند نه محله محور و خیابان محور.

عکس چهارشنبه سوری
دسته ها :
قدم به قدم فدایت می شومعکس عاشقانه

تو باشی
مــن
قدم به قدم فدایت می شوم
تو باشی
از لحظه های دلتنگی جلو می زنم
به تمام درهای بسته دهن کجی می کنم
به بن بست ها
به خیابان هایی همه با یک نام
دوست دارم تو باشی و من
نشانی ها را گم کنم
راه خانه را هم ندانم
تا همه بفهمند
برای من کم حواس
خانه آن جاست که تو باشی و من
قدم به قدم فدایت شوم

عاشقانه
دسته ها :

عکس جالب حسین مهری در دوران سربازی

عکس حسین مهری

عکس بازیگران :برای مشاهده عکس جالب حسین مهری در دوران سربازی به ادامه مطلب مراجعه کنید.

عکس جالب حسین مهری در دوران سربازی

عکس جالب حسین مهری در دوران سربازی

دسته ها :
X