دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 94171
تعداد نوشته ها : 1542
تعداد نظرات : 3
Rss
طراح قالب
GraphistThem274

هرگز دوره قاعدگی خود را با دارو های مختلف ب تاخیر نیدازید

دوران قاعدگی

دوره قاعدگی

زناشویی : دکتر علوی متخصص زنان و زایمان، گفت: بیماری به نام کیست رحم وجود ندارد، ولی عده ای کیست تخمدان را کیست رحم می دانند. ایشان با اشاره به برخی از بیماری های زنان عنوان کرد: یکی از موضوعات مهم زنان، دوره قاعدگی است که سیکل آن از ۲۲ تا ۳۸ روز می باشد و اگر بیش از این زمان طول کشید باید به متخصص جهت تشخیص علت و درمان مراجعه کرد.
دوران قاعدگی از سن ۱۲ سالگی تا ۴۵ سالگی روی می دهد و قاعده گذاری به همراه تخمک گذاری، زمان مشخص دارد، البته هر خونریزی خارج از این زمان بندی، رویدادی غیر عادی است. استرس و حرکات سنگین ورزشی و کاهش وزن و برخی از بیماری ها و بارداری و مصرف برخی از داروها می تواند دوره قاعدگی طبیعی را بر هم بزند.

از میان بانوان یک درصد قاعدگی طبیعی ندارند که آن هم قابل تشخیص است. دوره طبیعی قاعدگی دو تا ۸ روز است و گاهیتا ۱۰ روز ادامه دارد اگر این مدت طولانی شود قطعا علت خاصی دارد. قاعدگی های منظم از ۲۵ تا ۳۵ سالگی روی می دهد. تنها ۱۵ درصد از بانوان سیکل ۲۸ روزه دارند البته میزان خونریزی در بانوان متفاوت است.
هر لکه بینی به معنای قاعدگینیست و حتی می تواند بنا بر دلایلی در کودکان اتفاق بیفتد، البته اختلال های تخمک گذاری هم موجب خونریزی می شود.در کودکان ضربه خوردن و وجود جسم خارجی و یا تعرض موجب خون ریزی می شود که آن هم زیر نظر پزشک قابل تشخیص است.

دوران قاعدگی,روش های قاعدگی,دوره قاعدگی,دوره قاعدگی خانوم ها,دوران قاعدگی زنان

دوره قاعدگی

دوره قاعدگی

یکی از اشتباهات مهم بانوان به تاخیر انداختن عادت ماهیانه می باشد که این امر جداره رحم را ضخیم کرده و موجب امراض بدخیم می شود. برخی از بانوان برای سفرها و یا کار تاخیر در قاعدگیایجاد می کنند که تکرار آن تا چند ماه جایز نیست. خوددرمانی و برخی از شیوه های سنتی در درمان بیماری زنان و استفاده از روش های غیر اصولی در زمان بارداری زمینه ساز ایجاد امراض خواهد شد، در این باره بهداشت بانوان اهمیت زیادی دارد.پدیده ای به نام کیست رحم نداریم و کیست در تخمدان اتفاق می افتد که در این باره با تجهیزات پزشکی می توان کیست را تشخیص داد.

در حوالی سن بلوغ که قاعدگی آغاز می شود اگر میزان خونریزی بالا باشد ممکن است تعداد پلاکت ها کم باشد و نیاز به دوره درمان باشد و یا اختلال انعقادی داشته باشند. وی در مورد مصرف قرص آهندر زمان قاعدگی هم بیان کرد:خون ریزی که منتهی به کم خونی شود نیاز به آهندارد، اما در سنین نوجوانی و جوانی قاعدتا خون ریزی موجب کم خونی نمی شود،اما برای جلوگیری از کم خونی گاهی برای زنان و دختران آهن تجویز می شود.
این متخصص زنان و زایمان در مورد برخی از مراقبت های زنان عنوان کرد: زنان ودختران باید از لباس های نخی استفاده کنند و لباس های شسته شده خود را در معرض آفتاب بگذارند و همواره لباس های خود را خشک نگاه دارند تا به بیماری های زنان و عفونت ها مبتلا نشوند.

یکی از مباحث مهم کیست ها است که باید حتمادرمان شود در این باره پدیده ای به نام کیست رحم وجود ندارد ولی عده ای کیست تخمدان را کیست رحم می دانند. باید بدانیم که کیست تخمدان قابل تشخیص ودرمان است.

دوران قاعدگی,روش های قاعدگی,دوره قاعدگی,دوره قاعدگی خانوم ها,دوران قاعدگی زنان

هرگز دوره قاعدگی خود را با دارو های مختلف ب تاخیر نیدازید

دسته ها :

تخمدان در زنان در کجا قرار دارد و تخمدان در زایمان چ نقشی دارد

تخمدان

زناشویی : تخمدانها دو غده تخم‌مرغی شکل هستند که در دو طرف رحم قرار گرفته‌اند و از طریق لوله فالوپ به رحم متصل هستند.

تخم‌دان در جانوران ماده وجود دارند. آن‌ها حاوی تخمک‌های نارس هستند کهپس از رشد به تخمک بالغ تبدیل می‌شوند و توانایی لقاح را کسب می‌کنند. در هر قاعدگی اغلب یک تخمک از یک تخمدانآزاد می‌گردد و اگر هیچ‌کدام از سلول‌های اسپرم نتوانند خود را به تخمک برساند پس از مدتی تخمک توانایی لقاح خود را از دست می‌دهد. در ضمن آزاد سازی تخمک‌ها از سن بلوغ آغاز شده و تا زمان یائسگی ادامه پیدا می‌کند.

مدانها همچنین هورمون‌های جنسی زنانه یعنی پروژسترون و استروژن را می‌سازند که چرخه قاعدگی را تنظیم می‌کنند. استروژنهمچنین باعث ایجاد برخی از مشخصات جنسی زنانه از جمله بزرگ شدن پستان‌ها می‌شود.

آناتومی تخمدان

تخمدانها بیضوی شکل به طول تقریبی سه سانتیمتر هستند که در داخل لگن قرار دارند وبا لیگامانهایی در جای خود تثبیت شده‌اند و با لوله‌های فالوپ به رحم راه دارند.

تخمک گذاری

دختران تازه متولد حدود ۱۵۰٬۰۰۰ تخمک نارس ذخیره شده دارند که قبل از تولد در تخمدانهای آنها جای گرفته است. تخمکها در تخمدانها ذخیره می‌شوند و تا هنگام افزایش سطوح هورمونهای جنسی زنانه درسن بلوغ که موجب شروع سیکل قاعدگی می‌شوند، شروع به رشد و تکامل نمی‌نمایند. هر ماه یک تخمک به مدت ۱۴ روز در فولیکول خودش رشد نموده و رسیده می‌شود، سپس فولیکول پاره شده و تخمک آزاد شده از تخمدان به سمت لوله‌های رحم حرکت می‌کند که این پدیده تخمک گذاری نامیده می‌شود.

کیست تخمدان

کیست‌های تخمدان ساک‌هاییحاوی مایع هستند که درون تخمدان یا روی آن رشد می‌کنند. انواع مختلفی از کیستهای تخمدان وجود دارد که شایعترین آن کیست‌های فولیکولی است که در یکی از فولیکولهای تولیدکننده تخمک ایجاد می‌شود. کیست‌های ساده (فولیکولی) با رشد قسمتی از تخمدان و تجمع مایع داخل آن مشخص می‌شوند، اندازه آنها معمولاً بالای ۳ سانتی‌متر است و نباید با فولیکول تخمک که در زمان تخمک‌گذاری گاهی حتی به اندازه ۲۵ میلی‌متر می‌رسد، اشتباه شوند. بیشتر اینکیست‌ها خودبه خود یا با مصرف قرص‌های پیشگیری از بارداری در خلال ۶ تا ۸ هفته از بین می‌روند و اغلب موجب بروز مشکلی نمی‌شوند البته گاه موجب درد شکمی می‌شوند.

کیستهای مرکب با حضور تیغه یا سپتوم در داخل کیست در سونوگرافی مشخص می‌شوند که آن‌ها را به حفره‌های متعدد تقسیم می‌کند؛ به طوری که کیست چند حفره‌ای ایجاد می‌شود.

تخمدان,تخمدان در زنان,سرطان تخمدان,تخمدان در خانوم ها,کیست تخمدان

تخم دان در زنان

سرطان تخمدان

سرطان تخمدان به علت تغییرات بدخیم سلولهای تخمدان ایجاد می‌شود ودومین سرطان شایع دستگاه تناسلی زنان و هفتمین سرطانزنان می‌باشد. خطر مرگ و میر این بیماری از سایر سرطان‌های دستگاه تناسلی بیشتر است. در ۸۰٪ موارد این نوع سرطان بعد از ۴۰ سالگی بروز می‌کند.

منبع : تبیان

تخمدان,تخمدان در زنان,سرطان تخمدان,تخمدان در خانوم ها,کیست تخمدان

تخمدان در زنان در کجا قرار دارد و تخمدان در زایمان چ نقشی دارد

دسته ها :

توضیح موضوع برنامه ماه عسل برنامه ای مردمی در ماه مبارک رمضان

توضیح موضوع برنامه ماه عسل برنامه ای مردمی در ماه مبارک رمضان

ماه عسل یک برنامه زنده تلویریونی با زمینه اجتماعی-معنوی و با حضور مهمان‌هایی از متن جامعه می‌باشد که از سال ۱۳۸۶ تا کنون هر سال ماه رمضان قبل از افطاراز شبکه سه سیما پخش می‌شود. ایده اولیه این برنامه متعلق به احسان علیخانی می‌باشد که پس از اجرای برنامه‌های مناسبتی جزر و مد در سالهای ۸۴ و۸۵ تصمیم گرفت خودش برنامه‌ای مستقل برای ماه رمضان بسازد و این گونه بود که ماه عسل از سال ۸۶ متولد شد. مهمان‌های این برنامه غالباً مردم عادی جامعه هستند که توانسته‌اند در زندگیشان کار مهمی انجام بدهند یا در زندگی افراد دیگر تأثیرگذار بوده‌اند و یا حادثه مهمی در زندگیشان رخ داده است. اکثر میهمان‌های ماه عسل در زندگی خود با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده‌اند اما همگی با امید، پشتکار و تلاش و مبارزه بر مشکلات غلبه کرده و به انسان‌های موفقی در زندگی خود تبدیل شده‌اند.

جنجال دستمزد مجری

در تیرماه سال نود‌و‌چهار گمانه زنی‌هایی راجع به دستمزد پرداختی به احسان علیخانی مطرح شد که خبر می‌داد او مبلغ یکمیلیارد و دویست میلیون تومان را برای مجریگری یک‌ماهه ویژه برنامه ماه عسلطلب کرده است. علاوه بر این، مبلغی بالغ بر دویست میلیون تومان را برای حقآورندگی «تهیه کنندگی» دریافت کرده است. وی همچنین در یکی از قسمت‌های اینبرنامه واکنش تندی به انتقادات اخیر نشان داد و اظهار داشت درآمد فیلم برداری مجالس عروسی از یک تهیه کننده با سابقهٔ تلویزیون بیشتر است.این مسئله انتقادات زیادی را برانگیخت که چرا باید در شرایطی که بسیاری از مردمعامه ایران با بحران اقتصادی مواجه‌اند و حتی قشر متوسط جامعه با ملاحظات اقتصادی عدیده‌ای رو به رو هستند افرادی این چنین کسب ثروت کنند و حتی در برنامه‌هایی که پیش از این رنگ و بویی دینی به خود گرفته و احساسات مردم رادرگیر کرده به دنبال کسب درآمدهای نا متعارف باشند.احسان علیخانی درنهایت در یکی دیگر از قسمت‌های برنامهٔ ماه عسل در تاریخ ۱۲ تیرماه سال نود چهار رقم مذکور را دانست و ادعا کرد مبلغ دستمزد وی ۴۵ میلیون تومان می‌باشد. اوهمچنین اظهار داشت این مبلغ برای یک سال تلاشش به منظور آماده‌سازی و تهیهسوژه و بررسی و فیلمبرداری برای ویژه نامهٔ ماه عسل است

مجری‌های ماه عسل

هم اکنون احسان علیخانی مجری اصلی برنامه ماه عسل است اما در سال ۱۳۸۹ حسن جوهرچی بازیگر سینما مجری این برنامه شد.هم چنین در سال ۱۳۹۱ علی ضیاء مجری ماه عسل انتخاب شد.

ماه عسل سال ۱۳۹۶

طبق اخبار منتشر شده در سایت ها و شبکه های اجتماعی مختلف برنامه پرطرفدار و پربیننده ماه عسل با اجرای مجری توانا و خوش چهره کشورمان احسان علیخانى در ایام ماه مبارک رمضان ۱۳۹۶ از شبکه سه سیما ۳ پخش خواهد شد.

برنامه ماه عسلدر ایام ماه مبارک رمضان هرشب حدود ساعت ۱۹ عصر از شبکه سه ۳ سیما پخش می گردد. تکرار این برنامه نیز روز بعد ساعت ۸ صبح از شبکه سه پخش می گردد.
دکور ماه عسل ۹۶ نیز با سالهای گذشته تفاوت زیادی دارد.

ماه عسل,برنامه ماه عسل,ماه عسل 96,ماه عسل جدید,اهنگ ماه عسل,بیوگرافی ماه عسل

توضیح موضوع برنامه ماه عسل برنامه ای مردمی در ماه مبارک رمضان

دسته ها :

اخرین اخبار از ساخت فصل دوم سریال شهرزاد سریال ایرانی

شهرزاد فصل دوم

فصل دوم سریال شهرزاد

محمد امامی تهیه کننده سریال «شهرزاد» در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین زمان کلید خوردن فصل دوم این سریال در شبکه نمایش خانگی بیان کرد: فصل دوم سریال «شهرزاد» بین یک تا ۱۵ شهریور ماه کلید خواهد خورد.

وی درباره این بازه زمانی عنوان کرد: وسواسهایی که حسن فتحی کارگردان سریال دارد یکی از دلایلی است که تولید سریال را کمی به تعویق انداخت چون همه ما ملزم هستیم که کاری باکیفیت به مخاطب عرضه کنیم و در حال حاضر همه شرایط برای تولید سریال آماده است. چالش اصلی فیلمنامه است و از آنجایی که مردم منتظر هستند و برایشان توقعی نسبت به اینسریال ایجاد شده، آقای فتحی در تلاش است تا این فصل با کیفیت بهتری از فصلاول تولید شود.

تهیه کننده «شهرزاد» درباره سریال هایی که در سری های دو و سه موفقیت چندانی کسب نمی کنند و همچنین موفقیت شهرزاددر این فصل اظهار کرد: من هم با این موضوع موافق هستم که معمولا تجربه خوبی از سری دوم مجموعه ها و سریال ها نداشته ایم. قصه ای هم که ما به دنبال ساخت آن هستیم «شهرزاد ۲» نیست بلکه ادامه «شهرزاد» است چون داستان در نقطه ای تمام شد که تعلیق داشت و مخاطب انتظار داشت بعد از آن را ببیند.

دانلود سریال شهرزاد,فصل دوم شهرزاد,فصل دوم سریال شهرزاد,شهرزاد 2,فصل دوم شهرزاد جدید

دانلود فصل دوم شهرزاد

فصل دوم سریال شهرزاد

امامی در پایان گفت: در این قصه بازیگران و لوکیشن همان است و ما قرار است ادامه همان داستان را روایت کنیم و فقط در فصل دوم «شهرزاد» کار خلاقه آقای فتحی و نغمه ثمینی این است که به صورت یک سوژه مستقل این اثر را ببینند.

سریال «شهرزاد» با حضور بازیگرانی چون علی نصریان، ترانه علیدوستی، شهاب حسینی، مصطفی زمانی، مهدی سلطانی، محمود پاک نیت، پریناز ایزدیار، گلاره عباسی ، فریبا متخصص و سهیلا رضوی در شبکه نمایش خانگی تولید شد.

دانلود سریال شهرزاد,فصل دوم شهرزاد,فصل دوم سریال شهرزاد,شهرزاد 2,فصل دوم شهرزاد جدید

اخرین اخبار از ساخت فصل دوم سریال شهرزاد سریال ایرانی

دسته ها :

نکاتی مهم برای خوردن افطار در ماه مبارک رمضان برای مسلمانان

افطار کردن

نکاتی مهم برای خوردن افطار

تعریف افطار : به وعده شامگاهی مسلمانان که در ماه رمضان و در پی گفتن اذان صرف می‌شود گفته می‌شود. افطاربه معنای گشادن روزه نیز است. گاهی اوقات مسلمانان عمل افطار را به صورت دسته‌جمعی انجام می‌دهند. افطار بلافاصله پس از اذان مغرب انجام می‌شود و در آن معمولاً از خرما برای بازکردن روزه استفاده می‌کنند.

سنت موقع افطار

سنت بر این است که روزه داران هر شام بر سر سفره افطارگرد هم آیند و پس از طلب قبولی روزه دعا کنند : بسم الله ؛ اللهم لک صمنا وعلی رزقک افطرنا فتقبله منا انک انت السمیع العلیم. و سپس روزه خود را با روزی حلال و پاکیزه باز می کنند و پسندیده است افطار با خرما یا آب گرم (یا چای شیرین) یا رطب یا حلوا یا نبات و لبن باز شود.

بر سر سفره افطارایرانی انواع مخلفات مقوی و انرژی زا از جمله خرما با مغز گردو، حلوا، رنگینک، فرنی، یخ در بهشت ، بامیه، شله زرد، شیر برنج، کاچی، زولبیا، مسقطیو انواع آش : آش رشته، آش شله قلمکار وجود دارد.

افطاری چی بخوریم,افطاری,افطار,افطار کردن,افطاری در رمضان,افطاری چی نخوریم

خرما، کاچی، پنیر، سبزی جات، صیفی جات آب پز(گل کلم- کرفس- فلفل سبز – کلم بروکلی- نخود فرنگی- پیاز- سیر – هویج)، ، سیب زمینی آب پز، حلوا ارده و عسل ، میوه جات (به استثنای انگور- خربزه – طالبی – هندوانه)، فرنی، سوپ و آش جات (مرغ، جو، گوشت، حبوبات، سبزی، صیفی جات، غلات، برنج، شله زرد ) ، مقدار کم گردو ، شیر برنج، آب به میزان بسیار کم ، کشمش، توت ، کره و عسل، خامه و عسل، بادام له شده و عسل، تخم مرغ فقط بصورت آب پز عسلی.

افطاری چی بخوریم,افطاری,افطار,افطار کردن,افطاری در رمضان,افطاری چی نخوریم

نکاتی مهم برای خوردن افطار در ماه مبارک رمضان برای مسلمانان

دسته ها :

نکاتی مهم برای سحری خوردن در ماه رمضان برای مسلمانان جهان

نکاتی مهم برای سحری خوردن

 تعریف سحری در ماه رمضان

وعده غذایی است که مسلمانان در ماه رمضان قبل از اذان صبح و شروع روزه می‌خورند سحردر صبحگاه مقابل افطار در شامگاه است. پیشنهاد می‌شود که فرد نباید از خوردن سحری اجتناب کند. اشخاصی که بدون خوردن سحری اقدام به روزه گرفتن می‌کنند در طول روز دچار افت قند خون، کاهش تمرکز و توان کاری می‌شوند. روزه گرفتن بدون سحری به دستگاه گوارش آسیب وارد می‌کند

سحر چی بخوریم

  مصرف میوه و سبزی به علت وجود فیبر در وعده غذایی سحر می‌تواند جانشین مناسبی برای کمبود آب بدن در طول روز باشد. پیشنهاد می‌شود که برای سحریاز غذاهای دارای کربوهیدرات‌های پیچیده و دارای فیبر مانند غلات کامل، حبوبات و سبزیجات به جای کربوهیدرات‌های ساده مثل قند، مربا، برنج و نان‌های بدون سبوس استفاده شود

بهتر است برای جلوگیری از التهاب و سوزش معده، از شش تا هشت لیوان آب در فاصله ی افطار تا سحر نوشیده شود و برای پیشگیری از احساس تشنگی در طول ساعات روز، لیمو ترش تازه در پایان سحری مصرف شود.

سحری خوردن,فواید سحری,سحری در رمضان,فواید سحری خوردن,سحری چی بخوریم

و توصیه ایات قران برای خوردن حتمی سحری

مهمترین نکته، همان خوردن سحر است. سحری خوردن را فدای دیر خوابیدن تان، نکنید. زیرا سحری خوردن، برکت است و غذای آن مبارک.
تَسَحَّروا؛ فَإِنَّ فِی السَّحورِ بَرَکَةً. (الکافی: ۴/ ۹۵/ ۳)
سحر بخورید، که در سحرى، برکت است.
منبع:تبیان

سحری خوردن,فواید سحری,سحری در رمضان,فواید سحری خوردن,سحری چی بخوریم

نکاتی مهم برای سحری خوردن در ماه رمضان برای مسلمانان جهان

دسته ها :

رابطه جنسی دهانی و انتقال بیماری های خطر ناک مانند ایدز

رابطه جنسی دهانی و انتقال بیماری های خطر ناک مانند ایدز

رابطه جنسی دهانی

زناشویی : نکات بسیار مهم که باید زوجین در روابط جنسی خود آن را رعایت کنند. یکی از این موارد مهم رابطه جنسی دهانی می باشد. جزئیات این بیماری را در ادامه همین بخش آمده است.

رابطه جنسیرایج ترین راه سرایت ایدز در جهان است و امکان سرایت از مرد به زن و زن بهمرد در رابطه جنسی وجود دارد که البته به عواملی از جمله مرحله ای از بیماری که فرد مبتلا در آن به سر می برد هم بستگی دارد. یعنی با ١٠ برابر شدن بار ویروس در خون افراد احتمال سرایت حدودا دو و نیم برابر می شود.

آیا اچ آی وی از طریق آمیزش دهانی منتقل می شود؟

بلی، البته خطرش به مراتب کمتر از آمیزش واژینال و یا مقعدی است. آمیزش دهانی را در دو حالت باید توضیح دهیم:

حالت اول : فاعل مرد باشد یعنی مردی آلت جنسی خود را وارد دهان طرف مقابل بکند:

اچ آی وی در بسیاری از مایعات بدن وجود دارد از جمله مایع مترشحه از غدد کوپر که مایعی بیرنگ و لزج است و هنگام لذت جنسی در لوله پیشابراه مرد ترشح می شود. (در کتب احکام به آن مذی می گویند) بدین لحاظ آمیزش دهانی بدون انزال هم می تواند برای فرد مفعول خطرناک باشد. در هر حال کارهای زیر را می توان برای کاهش احتمال سرایت اچ آی وی در این نوع از آمیزش دهانی انجام داد:

رابطه دهانی,لب گرفتن,رابط جنسی دهانی,رابطه دهانی,رابط دهانی در زناشویی

رابطه جنسی دهانی

۱- استفاده از کاندوم
٢- پرهیز از انزال داخل دهان
٣- پرهیز از خشونت، فشار زیاد و اجبار در آمیزش جنسی
٤- پرهیز از گاز زدن آلت مردانه
٥- پرهیز از آمیزش دهانی در کسانی که ارتوز و پروتز دهانی دارند
٦- پرهیز از آمیزش دهانی در مواقع عفونت لثه یا زخم های دهانی یا روی آلت مرد

منبع : تکناز

رابطه دهانی,لب گرفتن,رابط جنسی دهانی,رابطه دهانی,رابط دهانی در زناشویی

رابطه جنسی دهانی و انتقال بیماری های خطر ناک مانند ایدز

دسته ها :

علت غر زدن زنان چیست بعلاوه راه های جلوگیری و پیشگیری

علت غر زدن زنان چیست بعلاوه راه های جلوگیری و پیشگیری

علت غر زدن زنان

زناشوییغر زدن اغلب نشانه واضح آن است که یک شکل ارتباطی میان دو شخص وجود دارد. اما به جای پرداختن به این مسئله، اغلب به مراتب ساده تر است

زن و شوهری در پیتزافروشی با هم بلند بلند صحبت می کردند. وقتی صدایشان بلندتر شد، همه حاضران در رستوران سکوت کردند. اختلاف این زن و شوهربر سر انتخاب نوع پیتزایی بود که میخواستند به اتفاق بخورند. مرد پیتزای پپرونی میخواست و زن خواهان پیتزای هاواییایی بود. زن شوهرش را متهم می کردکه هرگز به صحبتها و خواسته های او گوش نمی دهد

پپرونی متنفر است. می گفت وقتی روی پیتزا آناناس میریزند همه مزه آن را تغییر می دهد. از آن گذشته زن معتقد بود که اگر شوهرش حوصله کند و بیشتر به خرید برود، مجبور نیستند که تا این اندازه بیرون از منزل شام بخورند. به هر صورت زن دوست نداشت که مرتب پیتزابخورد. او ترجیح میداد که غذاهای سالمتری بخورد. خوردن پیتزا بر وزن بدن او می افزود. آیا اشکالی داشت که یک بار هم او نوع پیتزای مورد علاقه اش راانتخاب کند؟

غر زدن خانوم ها,غر زدن زنان,نق زدن خانوم ها,نق زدن زنان,نق زدن زن ها

علت غر زدن خانوم ها

علت غر زدن زنان

بعد از این جمله آخر، سکوتی حاکم شد. تمام رستوران سکوت کردند تا از پاسخ و واکنش مرد مطلع شوند. مرد گیلاس نوشابه اشرا سرکشید، نگاهی به کف سالن انداخت، بعد از آن به فهرست غذاهای رستوران نگاه کرد و سرانجام متوجه همسرش شد. «مسئله بر سر پیتزا نیست، مسئله بر سر ۱۵ سال گذشته است.»

نق زدن اغلب نشانه واضح آن است که یک شکل ارتباطی میان دو شخص وجود دارد. اما به جای پرداختن به این مسئله، اغلب به مراتب ساده تر است که به مسایل جزئی پرداخته شود و اشخاص یکدیگر را به خاطر آن مورد حمله قرار دهند. این به خصوص تمایل بسیاریاز زنها است. بسیاری از دخترهای کوچک و کم سال طوری آموزش می بینند که گمان میکنند باید خوب و شیرین باشند و نیازها و احساسات خودشان را در اولویت آخر بگذارند. اینها بعدا تبدیل به زنانی شده اند

که فکر می کنند نقش آنها حفظ آرامش و صلح و کنار آمدن ملایم با مسایل و مورد مهر و محبت قرار گرفتن است. بسیاری از زنانمتوجه می شوند که برایشان به شدت دشوار است که بگویند «من از این زندگی راضی نیستم. میخواهم به مدت دو هفته از همه چیز و همه کسی فاصله بگیرم و زمانی را برای خودم صرف کنم. چطور است بچه ها را به مدت یک هفته در خانه مادرم بگذارم یا تو یک هفته از کارت مرخصی بگیر و به آنها بپرداز تا من فرصتی را صرف خودم بکنم؟ فکر میکنم در پایان هفته حالم به مراتب بهتر می شود و زندگی کردن با من راحتتر می شود.»

زنها میخواهند که مردها به خودی خود متوجه شوند که آنها چه میگویند. دلشان میخواهد که مردها فکر آنها را بخوانند. فکرمی کنند اگر دلشان معاشقه می خواهد، شوهرشان باید به خودی خود این را متوجه بشود. اما مردها که نمی توانند فکر زنشان را بخوانند، به سراغ یخچال می روند، نوشابه ای باز میکنند، جلو تلویزیون می نشینند و مشغول نوشیدن می شوند. آنها هرگز متوجه نمی شوند که زنشان به طور غیرمستقیم پیام مخابره می کند و بعد زن احساس می کند که شوهرش به او علاقه ندارد و موجودی دوست نداشتنی است.

نق زدن پی در پی بر مشکلات ارتباطی عمیق تر واساسی تر نقاب میزند. وقتی زنها بیاموزند که منظورشان را به آن شکلی که هست بیان کنند، مردها به راحتی بیشتری واکنش نشان میدهند. زنها باید به اینمهم توجه کنند که عملکرد مغز جنس مذکر به نسبت ساده است. مردها به ندرت اگر زنشان حرفی را در قالب کلام به آنها نگوید متوجه منظور آنها می شوند. وقتی زن و شوهر هر دو به این موضوع توجه کنند، برقراری ارتباط میان آنها به مراتب ساده تر می شود.

غر زدن خانوم ها,غر زدن زنان,نق زدن خانوم ها,نق زدن زنان,نق زدن زن ها

علت غر زدن زن ها

علت غر زدن زنان

مردها وقتی رفتارشان را اصلاح می کنید به شما نخواهند گفت که احساس می کنند از مردی افتاده اند. وقتی به شوهرتان نق میزنید، به شما نخواهد گفت همان احساسی را دارد که وقتی در نوجوانی مادرش به او ایراد می گرفت، پیدا می کرد. به شما نخواهد گفت وقتی مادرش در نظر اومجسم می شود همه شور و اشتیاقش را از دست میدهد. وقتی به شوهرتان می گوییدمطمئن هستید نمی تواند تصمیم درست بگیرد، او خودش را یک شکست خورده ارزیابی میکند و هرگز نمی تواند معیارهای شما را برآورده سازد. به جای همه اینها او سکوت اختیار میکند۔

ممکن است شما دو نفر با هم زیاد حرف بزنید اما این بدان معنا نیست که پیامهای خود را مخابره کنید. تقریبا می توان گفتکه همگی مشکلاتی که در زندگی زناشویی بروز می کند، بی وفایی، بهره کشی و بدرفتاری جسمانی و بدگویی، ملالت و افسردگی، ناشی از ارتباط نامناسب است. به ندرت اتفاق میافتد که زنان بپرسند «نمی دانم که چرا او دیگر با من صحبت نمی کند.» در همین زمان مردی ممکن است با خود بگوید «زنم دیگر مرا دوست ندارد.» اما هرگز این موضوع را با او در میان نمی گذارد.

اگر زن زندگی شما به شما غرولند می کند، موضوعی هست که میخواهد به شما بگوید و شما گوش نمی دهید. بنابراین مادام که این کار را نکرده اید به شما غرولند خواهد کرد. دلیل آنکه شما گوش نمی دهید این است که همسرتان با شما به خوبی برخورد نمی کند. زنان با صحبت کردن غیرمستقیم با شوهرانشان، راه خطا در پیش می گیرند.

غر زدن خانوم ها,غر زدن زنان,نق زدن خانوم ها,نق زدن زنان,نق زدن زن ها

نق زدن زنان

علت غر زدن زنان

یکی از شبها دانیل وقتی از محل کارش به خانه اش مراجعه می کند، زنش سوزان را میبیند که با چهرهای برافروخته انتظاراو را میکشد. قبل از اینکه دانیل حتی فرصت صحبت کردن پیدا کند، سوزان فریادش بلند می شود

سوزان: «بسیار بی ملاحظه هستی. چرا دوباره دبیر کردی؟ هیچ وقت نمی دانم کجا هستی، شام سرد شد. تو جز به خودت به هیچ کس دیگر فکر نمی کنی.»

دانیل: «صدایت را برای من بلند نکن. تو طبقمعمول نق می زنی و شکایت میکنی. مبالغه میکنی. من تا دیروقت کار می کنم تامخارج خانه را تامین کنم، تا تو راحت باشی. اما من هرقدر برای تو زحمت بکشم بی فایده است.»

سوزان: «تو خیلی خودخواه هستی! چرا یک بار خانواده ات را در اولویت قرار نمی دهی! تو در منزل هیچ وقت کاری نمی کنی — انتظار داری همه کارها را من بکنم.»

دانیل: (در حالی که از سوزان فاصله می گیرد) «دست از سرم بردار خسته ام و میخواهم کمی استراحت کنم. تنها کار تو این شده که به من نق بزنی.»

سوزان: (در حالی که عصبی به نظر میرسد) «بله، درست است! از اتاق برو بیرون! تو دوباره مثل بچه ها رفتار می کنی. میدانی مشکل تو چیست؟ همیشه از واقعیتها فرار می کنی و هیچ وقت نمی خواهی درباره هیچ موضوعی حرف بزنی.»

سوزان به جای اینکه مستقیما بگوید که چه احساسی دارد، به شکل خصمانه ناراحتی اش را غیرمستقیم اعلام میکند. او پیام قدیمی شده اش را پیوسته تکرار می کند و دانیل همچنان از او فاصله میگیرد. احساسش این است که او یک نق نقوی بزرگ است. آنها هیچ کدام احساس واقعی خود را مطرح نمی سازند و به همین جهت ناراحتی شان مرتب بیشتر و شدیدتر می شود.

غر زدن خانوم ها,غر زدن زنان,نق زدن خانوم ها,نق زدن زنان,نق زدن زن ها

علت غر زدن زنان چیست بعلاوه راه های جلوگیری و پیشگیری

دسته ها :

اس ام اس به همراه عکس های روز ولنتاین + سپندارمذگان

اس ام اس ولنتاین , عکس های روز ولنتاین , سپندارمذگان , ,gkjhdk

اس ام اس به همراه عکس های روز ولنتاین به همراه معرفی سپندارمذگان

عکس و اس ام اس ولنتاین , روز ولنتاین , معرفی روز عشق سپندارمذگان

اس ام اس به همراه عکس های روز ولنتاین + سپندارمذگان

اس ام اس ولنتاین

آنچه زیباست عزیز نیست
آنچه عزیز است زیباست و تو زیباترینی

عکس و اس ام اس ولنتاین , روز ولنتاین , معرفی روز عشق سپندارمذگان

هنوزم پای تو گیرم
هنوزم رو تو حساسم
یکاری با دلم کردی
که هیچکیو نمیشناسم
ولنتاین مبارک

عکس و اس ام اس ولنتاین , روز ولنتاین , معرفی روز عشق سپندارمذگان

وقتے مے خندی
عشق
ڪوچڪترین
اتفاقیست
ڪہ مے افتد

عکس و اس ام اس ولنتاین , روز ولنتاین , معرفی روز عشق سپندارمذگان

به سلامتی اونایی که ولنتاین امسال منتظر اس ام اس هیچکس نیستن

ولنتاین

به مسئولین بگید ولنتاین رو ۱ هفته کنن
والا آدم نمیتونه به همه برسه شرمنده میشه

عکس و اس ام اس ولنتاین , روز ولنتاین , معرفی روز عشق سپندارمذگان

سپندارمذگان

سپندارمذگان یکی از جشن‌های ایرانی است که در روز ۵ اسفند برگزار می‌شود. ابوریحان بیرونی در آثارالباقیه آورده‌است که ایرانیان باستان، روز پنجم اسفند را روز بزرگداشت زن و زمین می‌دانستند.این جشن بسیار مهم تر از ولنتاین می باشد.

عکس و اس ام اس ولنتاین , روز ولنتاین , معرفی روز عشق سپندارمذگان

اس ام اس به همراه عکس های روز ولنتاین + سپندارمذگان

دسته ها :

تقویم سال ۹۶ | مناسبت ،ولادت ،شهادت و روخ داد های سال ۱۳۹۶

تقویم سال 96 | مناسبت ،ولادت ،شهادت و روخ داد های سال 1396

تقویم :در این پست قصد داریم برای شما دوستان تقویم سال ۹۶ رو بزاریم که امید وارم استفاده ببرید

تقویم سال 96,تقویم,تقویم 96,96,مناسبت های سال 96,ولادت در سال 96,تقویم,مناسبت های سال 96

ماه فروردین سال 96

ماه فروردین در سال ۹۶

منابست های ماه فروردین در تقویم سال ۹۶

۱فروردین : جشن نوروز/جشن سال نو.
۲ فروردین: عیدنوروز.
۳ فروردین :عیدنوروز.
۴ فروردین: عیدنوروز.
۷ فروردین: روز جهانی تئاتر
۹ فروردین:ولادت امام محمد باقر علیه السلام
۱۱ فروردین: شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام
۱۲ فروردین: روز جمهوری اسلامی ایران
۱۳ فروردین: جشن سیزده به در.
۱۸ فروردین: روز جهانی بهداشت
۱۸ فروردین: ولادت امام محمد تقی علیه السلام
۲۱ فروردین :ولادت امام علی علیه السلام و روز پدر
۲۳ فروردین: وفات حضرت زینب سلام الله علیها
۲۵ فروردین :روز بزرگداشت عطار نیشابوری.
۲۹ فروردین :روز ارتش جمهوری اسلامی ایران.

تقویم سال 96,تقویم,تقویم 96,96,مناسبت های سال 96,ولادت در سال 96,تقویم,مناسبت های سال 96

ماه اسفند سال 96

ماه اسفند در سال ۹۶

منابست های ماه اسفند در تقویم سال 96

۲ اسفند : روز جهانی زبان مادری

۵ اسفند : روز بزرگداشت زمین و بانوان.
۵ اسفند : روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی و روز مهندس.
۱۴ اسفند: روز احسان و نیکوکاری.
۲۵ اسفند : روز درختکاری.
۱۷ اسفند : ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز زن

۱۷ اسفند : روزجهانی زنان

۲۸ اسفند : پایان سرایش شاهنامه.
۲۷ اسفند: ولادت امام محمد باقر علیه السلام

۲۹ اسفند : روز ملی شدن صنعت نفت ایران.
۲۹ اسفند : شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام.

تقویم سال 96,تقویم,تقویم 96,96,مناسبت های سال 96,ولادت در سال 96,تقویم,مناسبت های سال 96

تقویم سال 96 | مناسبت ،ولادت ،شهادت و روخ داد های سال ۱۳۹۶

دسته ها :
X