دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 87734
تعداد نوشته ها : 1535
تعداد نظرات : 4
Rss
طراح قالب
GraphistThem274
چگونگی شهادت امام حسن علیه السلامامام حسن

حکومتاموی پس از تحمیل صلح بر امام حسن علیه السلام گرچه به بسیاری از اهداف خود رسیده بود، ولی هم چنان وجود امام حسن علیه السلام مانع از به اجرا درآوردن برخی از نیّات پلید آنان بود. از جمله اهدافی که معاویه دنبال می کرد تعیین جانشین برای خود بود. وی از اجرای این تصمیم که برخلاف مفاد صلح نامه او با امام حسن علیه السلام بود وحشت داشت و می دانست که اگر در زمان حیات آن حضرت به چنین کاری دست بزند، بدون شک با مخالفت شدید حسن بن علی علیه السلام روبه رو خواهد شد. بر این اساس تصمیم گرفت از هر راه ممکن امامعلیه السلام را به شهادت برساند. پس از بررسی های زیاد جعده همسر امام حسنعلیه السلام را مناسب ترین فرد برای تحقق بخشیدن به این هدف پلید دید. آن گاه به صورت محرمانه و با ارسال صدهزار درهم به جعده، به او قول داد که اگرامام حسن علیه السلام را به شهادت برساند او را به همسری یزید درخواهد آورد. بدین وسیله جعده آن حضرت را با ریختن زهر در آب آشامیدنی مسموم کرد وطولی نکشید بر اثر آن، امام حسن علیه السلام به شهادت رسید.

امام حسن (ع)
دسته ها :

مسائلی در مورد اهمیت و شرایط نماز

مسائلی در مورد اهمیت و شرایط نماز

مذهبی:نماز از واجبات است و دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و نباید آن را سبک بشماریم,نماز علاوه بر اینکه از واجبات است خواندن صحیح آن به انسان آرامش می دهند.(لطفا برای اطلاع از احکام دینی خود فقط به این مطالب اکتفا نکنید و به مرجع تقلید خود رجوع کنید)

اینمطالب از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) در این پست قرار داده شده است.
س 338: کسی که عمداً نماز را ترک کند یا سبک بشمارد، چه حکمی دارد؟
ج: نمازهاى روزانه‏اى که در پنج نوبت خوانده مى‏شود، از واجبات بسیار مهم شریعت اسلامى بوده و بلکه ستون دین است و ترک یا سبک شمردن آن شرعاً حرام وموجب استحقاق عقاب است.
س 339: آیا بر کسی که آب و چیزی که تیمم بر آن صحیح است، در اختیار ندارد (فاقد الطهورین)، نماز واجب است؟
ج: بنا بر احتیاط، نماز را در وقت بخواند و بعد از وقت با وضو یا تیمم قضا نماید.
س 340: به نظر شریف جنابعالی، موارد عدول در نماز واجب کدام است؟
ج: عدول در موارد زیر واجب است:

1. از نماز عصر به نماز ظهر، در صورتی که در بین نماز عصر متوجه شود که نماز ظهر را نخوانده است.

2. از نماز عشا به نماز مغرب اگر در بین نماز عشا متوجه شود که نماز مغرب را نخوانده است و از محل عدول هم تجاوز نکرده باشد.

3.اگر دو نماز قضایی که در ادای آنهاترتیب معتبر است، بر عهده او باشد و بر اثر فراموشی قبل از ادای نماز اول به خواندن نماز دوم مشغول شود.

و عدول در موارد زیر مستحب است:

1. از نماز ادا به نماز قضای واجب، در صورتی که بر اثر آن وقت فضیلت ادا فوت نشود.

2. از نماز واجب به مستحب برای درک ثواب نماز جماعت.

3.از نماز واجب به نافله در ظهر روز جمعه برای کسی که قرائت سوره جمعه را فراموش کرده و به جای آن سوره دیگری را خوانده و به نصف رسیده و یا از آن گذشته است. البته در این مورد اگرچه عدول برای درک ثواب قرائت سوره‌ی جمعه موافق احتیاط استحبابی است، لکن میتواند آن سوره را رها کند و سوره جمعه رابخواند.
س341: نماز گزاری که می‏خواهد در روز جمعه بین نماز جمعه و ظهر جمع نماید، آیا باید برای هر یک بدون قصد وجوب، فقط قصد قربت کند، یا این که برای یکی از آن دو هم قصد قربت نماید و هم قصد وجوب و برای دیگری فقط قصد قربت نمایدو یا این که باید برای هر دو هم قصد وجوب کند و هم قصد قربت؟
ج: در هر یک از آن دو قصد قربت کافى است و قصد وجوب در هیچکدام واجب نیست.
س 342: اگر خونریزی از دهان یا بینی از اول وقت نماز تا نزدیک آخر آن ادامه داشته باشد، نماز چه حکمی دارد؟
ج: اگر تطهیر بدن ممکن نباشد و بترسد وقت نماز فوت شود، نماز را در همان حالت بخواند.
س 343: آیا هنگام خواندن ذکرهای مستحبی نماز، آرامش کامل بدن واجب است یا خیر؟
ج: فرقى بین ذکر واجب و مستحب در وجوب استقرار و آرامش بدن نیست. بلى، گفتن ذکر به قصد ذکر مطلق در حال حرکت اشکال ندارد.
س344: برای بعضی از افراد در بیمارستان لوله‏هایی به نام سوند برای خروج بول قرار می‏دهند که در این صورت بول بدون اختیار از مریض در حالت خواب یا بیداری و یا در بین نماز خارج می‏شود، امیدواریم به این سؤال پاسخ فرمایید:آیا این فرد باید دوباره نماز را در وقت دیگری بخواند یا نمازی که در آن حالت خوانده، کافی است؟
ج: اگر در آن حالت نماز را طبق وظیفه شرعى و فعلى خود خوانده، صحیح ‏است و اعاده و قضاى آن واجب نیست.
س: اگر کسى عمداً نماز خود را به تأخیر اندازد و همیشه در آخر وقت بخواند. آیا این عمل حرام است؟ عقاب اخروى دارد؟
ج) سبک شمردن نماز شرعاً حرام و موجب استحقاق عقاب است و در غیر این صورت معصیتى نکرده، بلکه فضیلتى را از دست داده است.

مسائلی در مورد اهمیت و شرایط نماز

دسته ها :
تعبیر خواب لشگر

محمدبن سیرین گوید: اگر بیند لشگریان بر اهل آن موضع گزند رسانیدند، دلیل قوت اهل آن موضع بود. حضرت امام جعفر صادق فرماید: دیدن لشگر درخواب بر پنج وجه است. اول: ملخ. دوم: سیل. سوم: باد. چهارم: خصومت. پنجم: محنت.

ل

تعبیر خواب لنگ شدن

 محمدبنسیرین گوید: اگر بیند لنگ شده بود. دلیل است پیش خویشان خوار شود. ابراهیمکرمانی گوید: اگر خود را در خواب لنگ بیند، دلیل است که مقصودش برنیاید. اگر بیند که لنگ بود و به عصا می رفت، دلیل است که از کسی یاری خواهد و مرادش برآید. جابرمغربی گوید: اگر بیند که به هر دو پا لنگ شده، دلیل است که اعتقاد کدخدائی به کسی کرده بود. اگر لنگ درخواب بیند که لنگ بود و پای درست شد دلیل که مقصودش و مرادش حاصل شود.... 
حضرت امام جعفر صادق فرماید: دیدن لنگ درخواب، بر پنج وجه است، اول: منفعت. دوم: ناتوانی. سوم: درویشی. چهارم: غم و اندوه. پنجم: نقصان عیش.

ل
دسته ها :

عکس زیبا مهراوه شریفی نیا در لباس عروس

عکس مهراوه شریفی نیا

عکس بازیگران :برای مشاهده عکس زیبا مهراوه شریفی نیا در لباس عروس به ادامه مطلب مراجعه کنید.

عکس زیبا مهراوه شریفی نیا در لباس عروس

عکس زیبا مهراوه شریفی نیا در لباس عروس

دسته ها :
آنچه باید درباره کاندوم بدانید

سلامت نیوز : معمولا جنس اکثر کاندومها لاتکس است که جنس ارجح و مرغوب میباشد با اینحال در بازار انواع دیگری هم وجود دارد که بهتر است مصرف کنندگان نسبت به این مسیله هوشیاری لازم را داشته باشند.

به این دلیل که هم نازکتر و هم مقاومتر و هم احتمال سرایت بیماری و ویروس در آنها کمتر است.البته گاهی بعضی خانم ها نسبت به کاندومهای لاتکس دار حساسیت دارند که در این حالت بهتر است از انواع بدون لاتکس استفاده شود. از نظر اینکه از چه اندازه ای استفاده شود معمولا همه از انواع متوسط و معمولی استفاده میکنند ولی این مسئله در کشورهای دیگر به دلیل فرهنگ بالای مصرف تفاوت میکند ومصرف کنندگان ترجیح میدهند از اندازه های متناسبتری استفاده کنند.

کاندوم

اغلبکاندومها به طور معطر عرضه میشود بطوری که در غیر اینصورت باعث دلزدگی مصرف کنندگان میگردد. البته منظور از دلزدگی این هست که چون بعضی از زوجین تمایل به سکس دهانی دارند ممکن است بوی نامطبوع کاندوم اثر نامطلوبی در مراحل انها داشته باشد.

یکی از نکات در نگهداری کاندوم این هست که سعی کنید کاندوم را همیشه در یک جای مشخص و معین و درضمن قابل دسترس نگهداری کنید. همچنین کاندوم را باید در محلی دور از حرارت، فشار، نور آفتاب و رطوبت دائمی نگهداری کرد چرا که در غیر اینصورت نمیتوان به آن اطمینان کرد مثلا کیف پول جیبی شما که هر روز متحمل فشار است جای مناسبی برای نگهداری کاندوم نیست.

یکی از مزایای مهم کاندوم جلوگیری از حاملگی است با اینحال علاوه بر پیشگیری از حاملگی، از بیماریهای مقاربتی نیز پیشگیری میکند و با کاهش خطر انتقال بیماریهای مقاربتی از نازایی و خطرابتلا به بیماری سرطان دهانه رحم را نیز در خانمها کاهش میدهد. گاهی به مواردی برخورد میکنیم که خانمها به منی شوهرشان حساسیت دارند,در صورت حساسیت خانمها به منی شوهر استفاده از کاندوم مفید میباشد.

استفاده از آن در مردانی که انزال زودرس دارند مفید بوده است و سبب تاخیر انزال و در نتیجه حفظ غرور میشود.استفاده از کاندوم روشی ارزان بوده و استفاده شخصیاز آن نیز راحت میباشد و احتیاج به راهنمایی زیادی ندارد.بعلاوه هرگاه لازم باشد میتوان همراه سایر روشهای دیگر جلوگیری، استفاده کرد، مانند چند ماه اول وازکتومی. بعد از قطع مصرف آن نیز میتوان حاملگی را ایجاد نمود و بدین ترتیب فاصله دخواه سنی را بین فرزندان ایجاد نمود.هر کاندوم برای یکبار مصرف است و قبل از مصرف لازم است به تاریخ انقضای آن توجه نمود و اگراز تاریخ آن گذشته است، از مصرف آن جدا خودداری کرد.

برای نرم کردنو لغزنده کردن کاندوم میتوان از ژلهای مخصوص اینکار و لیزکننده‌ها (لوبریکیشن‌ها) که مواد اصلی آنها آب میباشد استفاده نمود و از چرب کردن کاندوم جدا خودداری کرد که هر نوع چربی (وازلین، روغن و ...) باعث خرابی کاندوم میشود. این نوع ژلها را میتوان از داروخانه‌ها تهیه کرد. تماس کاندوم با اشیاء برنده هنگام استفاده از آن مثل ناخن بلند و انگشتر ممکن است باعث پارگی کاندوم شود استفاده از کاندوم با توجه به ارزان بودن و استفاده آسان آن در مقابل ابتلا به انواع بیماریهای مقاربتی و ایدز که به صورت مختصر درباره آنها توضیح داده خواهد شد، امری عقلانی است، چرا که ابتلا به آنها هزینه‌های درمانی سنگین و خلاهای روانی بسیاری را پی‌آمد خواهد داشت.

گاهی به علت رنگی بودن کاندوم چنین به نظر میرسد که ضخامت آن بیشتر یا کمتر از حد معمول است در حالیکه رنگ تند کاندوم چنین تصوری را میدهد. به علت پایین بودن فرهنگ مصرف و کم بودن اطلاعات، گاهی افراد اظهار میکنند که مصرف کاندوم باعث پایین آمدن لذت میشود که این فقط وهم و تفکر غلط است ومصرف کاندوم هیچ تاثیری در این پدیده ندارد.
چنانچهدر هنگام نزدیکی متوجه پارگی یا سوراخ در کاندوم شدید و یا نزدیکی مشکوک به حاملگی ناخواسته داشته‌اید با استفاده از قرصهای پیشگیری از بارداری به روش زیر میتوان از وقوع یک حاملگی ناخواسته جلوگیری کرد:بلافاصله (حداکثر تا 72 ساعت) پس از نزدیکی مشکوک به حاملگی ناخواسته 2 عدد قرص پیشگیری از بارداری از نوع اچ.دی (سفید رنگ) را همزمان با هم و 12 ساعت بعد 2 عدد دیگراز همین قرص میل شود. (جمعا 4 قرص اچ.دی)چانچه قرص اچ.دی در دسترس نبود میتوانید بلا فاصله 4 قرص ال.دی (کرم رنگ) را با هم و 12 ساعت بعد 4 قرص دیگر از همین قرص میل شود. (جمعا 8 عدد قرص ال.دی) بخاطر داشته باشید که هرچه خوردن قرصها را سریعتر شروع نمایید امکان موفقیت این روش برای پیشگیریاز حاملگی ناخواسته بیشتر است.

گرچه این روش در اکثر موارد از بارداری ناخواسته جلوگیری میکند، ولی تاثیر آن صد در صد نیست و استفاده از این روش مختص موارد اورژانس و اضطراری میباشد و نباید بعنوان یک روش پیشگیری مستمر مورد استفاده قرار گیرد.چه کاندومی مصرف کنیم؟حتما میبایست از کاندومهای شناخته شده و تست شده مصرف کرد چرا که سوراخهای کاندوم ممکن است به اندازه‌ای ریز باشد که فقط دستگاههای الکترونیکی بتواند آن را تشخیصدهد ولی اسپرم و ویروس میتوانند از آن عبور کنند و چشم معمولی قادر به دیدن آن نباشد، لذا حتما و همیشه از کاندوم‌هایی که صد در صد تست الکترونیکی شده مصرف کنید و در خرید آن به مارک کاندوم توجه کنید که حتما از مارکهای معتبر باشد چرا که اخیراً برخی از کشورها اقدام به تولید کاندومهایی با مارک و حتی شکل بسیار مشابه به مارکهای معروف کرده‌اند که کیفیت اصلی آن را ندارد و تست نشده هستند.

همچنین کاندومهایی با عکسهای سکسی وجود دارد که اکثراً کیفیت جالبی ندارند و بصورت غیر اتوماتیک بسته‌بندی میشوند و یا اگر هم وارداتی باشند بصورت قاچاق وارد میشوند و اینگونه واردات ایجاب میکند که کاندوم به صورت فئله و تحت فشار و فاقد شرایط مطلوب وارد شود که این امر خود از کیفیت آن میکاهد.ذکر این نکته حائز اهمیتاست که هیچوقت عکس روی کاندوم (بطور کلی هر کالایی) بیانگر کیفیت آن نیست.

روشمصرف کاندوم ,کاندوم را باید قبل از نزدیکی و در حالت نعوذ روی آلت کشید بطوریکه آنرا کاملا بپوشاند زیرا ترشحات مرد قبل از انزال نیز اسپرم وجود دارد.هنگام استفاده میبایست فضای خالی کوچکی که در انتهای کاندوم وجود داردو مایع منی در آن جمع میشود را خالی کرد.یعنی برآمدگی ابتدای کاندوم که یکفضای خالی و محل جمع شدن مایع منی هست را توسط دو انگشت شصت و میانه گرفت،بطوریکه از هوا خالی شود. بعد با دست دیگر آنرا نصب نمود زیرا در غیر اینصورت هوای جمع شده در فضای خالی مذکور، در حین دخول باعث پاره شدن کاندوم میشود.نباید برای مصرف کاندوم را هنگامیکه از بسته باز میکنیم از حالت حلقوی درآوریم سپس آنر را نصب کنیم زیرا در اینصورت دیگر کاربرد نداردو پس از نصب گشاد میشود و لق میزند.مصرف کاندوم مانند وقتی است که جوراب را حلقه میکنید و بعد نوک پا را در آن میگذارید و با لغزاندن و باز و کردن حلقه جوراب، آن را روی پای خود میکشید.

مصرف کاندوم هم تقریبا چنین حالتی دارد.گاهی درحین نصب کاندوم، متوجه میشوید کاندوم نصب نمیشود و هر چهآن را به پایین می‌غلطانید فایده‌ای ندارد. در این مورد شما کاندوم را بر عکس گذاشته‌اید، پس لازم است قبل از نصب (بدون باز کردن) یک فوت داخل کاندوم بکنید (مثل بادکنکی که فوت میکنید) باز میشود و میتوانید جهت صحیح آن را تشخیص دهید.بعد از انزال لازم است که کاندوم را درآورید و سر آن را تا بزنید و سپس در یک دستمال کاغذی و بعد در سطل آشغال بندازید. از انداختنکاندوم درتوالت و دستشویی خودداری کنید زیرا کاندوم غیر قابل حل شدن در هرماده‌ای است و بهترین راه انداختن آن در کیسه زباله است.
منبع: مسایل جنسی و زناشویی و شرعی

کاندوم
دسته ها :

تکذیب شایعه بمب‌گذاری در میدان فاطمی تهران

تکذیب شایعه بمب‌گذاری در میدان فاطمی تهران

اخبار داعش

به گزارش میهن گرام : مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت با پیگیری‌های خبرنگار «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره شایعات منتشر شده در فضای مجازی و برخی ازسایت‌ها مبنی بر بمب‌گذاری در میدان فاطمی تهران اعلام کرد که چنین اخباریبه هیچ عنوان صحت نداشته و کذب محض است.

این مرکز همچنین از برخورد با عاملان انتشار این اخبار و شایعات خبر داد و با تأکید بر اینکه پایتخت در امنیت کامل است از شهروندان خواست اخبار را از مبادی و رسانه‌های رسمی پیگیری کرده و به شایعات منتشر شده در فضای مجازی و سایت‌های بی‌نام و نشانتوجه نکنند.

به گزارش ایسنا، از مدتی قبل افراد سودجو شایعات مختلفیرا پیرامون بمب‌گذاری در نقاط مختلف پایتخت منتشر کردند که هر بار مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت آن را تکذیب کرده بود. چندی پیش نیز سردار صادقی‌نیا، رئیس پلیس پایتخت از شناسایی و برخورد با عاملان انتشار این شایعات خبر داده بود.

همچنین در یکی از شبکه‌های مجازی نیز خبری پیرامون حمله داعشبه کشورمان در روز 20 آذرماه منتشر شده بود که اوایل این هفته سردار هادیانفر، رئیس پلیس فتا آن را تکذیب و از برخورد با عاملان انتشار این شایعه خبر داده بود.

داعش

دسته ها :

نابودی گروه وابسته به داعش در لبنان

نابودی گروه وابسته به داعش در لبنان

اخبار داعش

به گزارش میهن گرام :نیروهای امنیتی لبنان ضربه سنگینی را به گروه های تروریستی در این کشور زدند.

نیروهای لبنانی توانستند یک شبکه تروریستی که به دنبال جذب جوانان برای عضویت در داعش بود، را در شمال لبنان منهدم کنند.

اینشبکه تروریستی پس از جذب جوانان 16 تا 20 ساله لبنانی، آنها را از راه هایی به شهر رقه سوریه می فرستاد و این جوانان در آنجا پس از آموزش در اردوگاه های آموزشی به جبهات جنگ ارسال می شدند.

«محمد منفخ» رهبر این شبکه تروریستی مرتبط با داعش در داخل منزلش در منطقه «ابی سمراء» در شهر «طرابلس» در شمال لبنان توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد.

گروه تروریستی داعشعلاوه بر تلاش برای جذب جوانان لبنانی به صفوف خود، تاکنون چندین عملیات تروریستی را در مناطق مختلف لبنان انجام داده که در این عملیات ده ها تن ازشهروندان غیرنظامی لبنانی به شهادت رسیدند

داعش

دسته ها :
هیچ کس کیست ؟

زندگی‌نامه

سروش لشگری در ۱۷ اردیبهشت ۱۳۶۴ درتهران زاده شد. وی تا ۲ سالگی در آلمان بزرگ شده است و یکی از فرزندان پسریک خانواده ۵ نفری است.[۲] پدر او اصالتاً اهل قزوین است و با حسین لشگری (خلبان مشهور نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که سال‌ها در عراق اسیربود) نسبت خانوادگی دارد.[۲] او ساکن محله ونک تهران و دانشجوی رشته الکتروتکنیک در دانشگاه بوده، اما درس خود را نیمه کاره رها کرده است.[۲]

کس


فعالیت هنری
سال‌های آغازین (۱۳۶۴–۱۳۸۲)

هیچ‌کسدر ابتدا کارش را با بازخوانی ترانه‌های انگلیسی آغاز کرد، اما با استقبالچندانی مواجه‌نشد.[۳] وی به همراه سالومه ام سی اهنگ چشمارومن از 2pac بازخوانی کردن در سال ۱۳۸۰ و این اثر شروعی تازه در موسیقی زیرزمینی داشت وبه دنبال این کار خوانندگان زیادی به طرف رپ فارسی کشیده شدند. او در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی فارسی دلیل انتخاب نام هیچ‌کس را این گونه بیان کرده‌است:[۴]

    دلیل انتخاب اسم هیچ‌کس هم این بود که می‌خواستم یک تضادی ایجاد کنم با تأثیری که می‌خوام بگذارم و حرف‌هایی که می‌زنیم.

کس
دسته ها :

آموزش و طرز تهیه آش انار

آموزش و طرز تهیه آش انار

آشپزی

مـواد لازم

سبزی آش : یک کیلو
گوشت چرخ کرده : ۲۰۰گرم
لپه : یک و نیم پیمانه
بلغور : یک و نیم قاشق
رب انار : یک و نیم قاشق
برنج : یک و نیم پیمانه
باقالای مازندرانی : ۱۰۰گرم
پیاز : یک کیلو
نعناع : سه قاشق
آب انار : یک لیوان
نمک فلفل زرچوبه به میزان دلخواه

طرز تهیه

بلغورلپه و برنج را با هم پخته و سپس سبزی را به آن می افزاییم و پس از افزودن نمک و زردچوبه و فلفل می گذاریم تا خوب پخته شوند . سپس باقالا و نصف پیاز داغ و نعناع داغ را به آن می افزاییم بعد از پخته شدن باقالاها رب انار و آب انار را نیز به آش افزوده می گذاریم تا آش خوب جا بیفتد . در انتها گوشترا که به صورت کفته ریزه سرخ کرده ایم به آش اضافه می کنیم با باقی مانده پیاز داغ و نعناع داغ آش را تزیین کرده و نوش جان کنید .

آموزش و طرز تهیه آش انار

دسته ها :
تعبیر خواب چاقو

چاقو زبان بدگویان است و چنانچه تیز و برنده و براقباشد نشان آنست که زبان بدگویان در مورد شما تیز خواهد بود و چنانچه خودتان داشته باشید احساس عدم امنیت شما را نشان می دهد و می گوید که از آینده و سعایت و بدخواهی کسانی که بیشتر حرف می زنند تا عمل می کنند بیمناکهستید. اگر در خواب ببینید که چاقوئی از دیگری می گیرید یا کسی به شما چاقو هدیه می کند گویای این است که کسی به شما کمک می کند یا خودتان از دیگری کمک می گیرید. چنانچه چاقوئی در جیب یا کشوی میز خود داشتید که بوسیله آن خواستید از خود دفاع کنید ... 

چت

کسیهست که به شما نزدیک است و از شما بد می گوید و بد شما را می خواهد و اگر دیگری برای شما چاقو کشید امنیت می یابید. چون این نوع تهدیدها در خواب امنیت است و ناشی از بیمی است که در بیداری داریم. چاقو بسته و بی خطر نعمتاست و چاقوی کوچک نعمت مختصری است که به شما می رسد. چاقوی آشپزخانه خدمتکار و کدبانوی خانه است و چنانچه ببینید چاقوئی نو در آشپزخانه دارید زنی خانه دار نصیب شما می شود.

چت روم
دسته ها :
X