دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 91963
تعداد نوشته ها : 1537
تعداد نظرات : 4
Rss
طراح قالب
GraphistThem274

نکاتی مهم برای سحری خوردن در ماه رمضان برای مسلمانان جهان

نکاتی مهم برای سحری خوردن

 تعریف سحری در ماه رمضان

وعده غذایی است که مسلمانان در ماه رمضان قبل از اذان صبح و شروع روزه می‌خورند سحردر صبحگاه مقابل افطار در شامگاه است. پیشنهاد می‌شود که فرد نباید از خوردن سحری اجتناب کند. اشخاصی که بدون خوردن سحری اقدام به روزه گرفتن می‌کنند در طول روز دچار افت قند خون، کاهش تمرکز و توان کاری می‌شوند. روزه گرفتن بدون سحری به دستگاه گوارش آسیب وارد می‌کند

سحر چی بخوریم

  مصرف میوه و سبزی به علت وجود فیبر در وعده غذایی سحر می‌تواند جانشین مناسبی برای کمبود آب بدن در طول روز باشد. پیشنهاد می‌شود که برای سحریاز غذاهای دارای کربوهیدرات‌های پیچیده و دارای فیبر مانند غلات کامل، حبوبات و سبزیجات به جای کربوهیدرات‌های ساده مثل قند، مربا، برنج و نان‌های بدون سبوس استفاده شود

بهتر است برای جلوگیری از التهاب و سوزش معده، از شش تا هشت لیوان آب در فاصله ی افطار تا سحر نوشیده شود و برای پیشگیری از احساس تشنگی در طول ساعات روز، لیمو ترش تازه در پایان سحری مصرف شود.

سحری خوردن,فواید سحری,سحری در رمضان,فواید سحری خوردن,سحری چی بخوریم

و توصیه ایات قران برای خوردن حتمی سحری

مهمترین نکته، همان خوردن سحر است. سحری خوردن را فدای دیر خوابیدن تان، نکنید. زیرا سحری خوردن، برکت است و غذای آن مبارک.
تَسَحَّروا؛ فَإِنَّ فِی السَّحورِ بَرَکَةً. (الکافی: ۴/ ۹۵/ ۳)
سحر بخورید، که در سحرى، برکت است.
منبع:تبیان

سحری خوردن,فواید سحری,سحری در رمضان,فواید سحری خوردن,سحری چی بخوریم

نکاتی مهم برای سحری خوردن در ماه رمضان برای مسلمانان جهان

دسته ها :

رابطه جنسی دهانی و انتقال بیماری های خطر ناک مانند ایدز

رابطه جنسی دهانی و انتقال بیماری های خطر ناک مانند ایدز

رابطه جنسی دهانی

زناشویی : نکات بسیار مهم که باید زوجین در روابط جنسی خود آن را رعایت کنند. یکی از این موارد مهم رابطه جنسی دهانی می باشد. جزئیات این بیماری را در ادامه همین بخش آمده است.

رابطه جنسیرایج ترین راه سرایت ایدز در جهان است و امکان سرایت از مرد به زن و زن بهمرد در رابطه جنسی وجود دارد که البته به عواملی از جمله مرحله ای از بیماری که فرد مبتلا در آن به سر می برد هم بستگی دارد. یعنی با ١٠ برابر شدن بار ویروس در خون افراد احتمال سرایت حدودا دو و نیم برابر می شود.

آیا اچ آی وی از طریق آمیزش دهانی منتقل می شود؟

بلی، البته خطرش به مراتب کمتر از آمیزش واژینال و یا مقعدی است. آمیزش دهانی را در دو حالت باید توضیح دهیم:

حالت اول : فاعل مرد باشد یعنی مردی آلت جنسی خود را وارد دهان طرف مقابل بکند:

اچ آی وی در بسیاری از مایعات بدن وجود دارد از جمله مایع مترشحه از غدد کوپر که مایعی بیرنگ و لزج است و هنگام لذت جنسی در لوله پیشابراه مرد ترشح می شود. (در کتب احکام به آن مذی می گویند) بدین لحاظ آمیزش دهانی بدون انزال هم می تواند برای فرد مفعول خطرناک باشد. در هر حال کارهای زیر را می توان برای کاهش احتمال سرایت اچ آی وی در این نوع از آمیزش دهانی انجام داد:

رابطه دهانی,لب گرفتن,رابط جنسی دهانی,رابطه دهانی,رابط دهانی در زناشویی

رابطه جنسی دهانی

۱- استفاده از کاندوم
٢- پرهیز از انزال داخل دهان
٣- پرهیز از خشونت، فشار زیاد و اجبار در آمیزش جنسی
٤- پرهیز از گاز زدن آلت مردانه
٥- پرهیز از آمیزش دهانی در کسانی که ارتوز و پروتز دهانی دارند
٦- پرهیز از آمیزش دهانی در مواقع عفونت لثه یا زخم های دهانی یا روی آلت مرد

منبع : تکناز

رابطه دهانی,لب گرفتن,رابط جنسی دهانی,رابطه دهانی,رابط دهانی در زناشویی

رابطه جنسی دهانی و انتقال بیماری های خطر ناک مانند ایدز

دسته ها :

علت غر زدن زنان چیست بعلاوه راه های جلوگیری و پیشگیری

علت غر زدن زنان چیست بعلاوه راه های جلوگیری و پیشگیری

علت غر زدن زنان

زناشوییغر زدن اغلب نشانه واضح آن است که یک شکل ارتباطی میان دو شخص وجود دارد. اما به جای پرداختن به این مسئله، اغلب به مراتب ساده تر است

زن و شوهری در پیتزافروشی با هم بلند بلند صحبت می کردند. وقتی صدایشان بلندتر شد، همه حاضران در رستوران سکوت کردند. اختلاف این زن و شوهربر سر انتخاب نوع پیتزایی بود که میخواستند به اتفاق بخورند. مرد پیتزای پپرونی میخواست و زن خواهان پیتزای هاواییایی بود. زن شوهرش را متهم می کردکه هرگز به صحبتها و خواسته های او گوش نمی دهد

پپرونی متنفر است. می گفت وقتی روی پیتزا آناناس میریزند همه مزه آن را تغییر می دهد. از آن گذشته زن معتقد بود که اگر شوهرش حوصله کند و بیشتر به خرید برود، مجبور نیستند که تا این اندازه بیرون از منزل شام بخورند. به هر صورت زن دوست نداشت که مرتب پیتزابخورد. او ترجیح میداد که غذاهای سالمتری بخورد. خوردن پیتزا بر وزن بدن او می افزود. آیا اشکالی داشت که یک بار هم او نوع پیتزای مورد علاقه اش راانتخاب کند؟

غر زدن خانوم ها,غر زدن زنان,نق زدن خانوم ها,نق زدن زنان,نق زدن زن ها

علت غر زدن خانوم ها

علت غر زدن زنان

بعد از این جمله آخر، سکوتی حاکم شد. تمام رستوران سکوت کردند تا از پاسخ و واکنش مرد مطلع شوند. مرد گیلاس نوشابه اشرا سرکشید، نگاهی به کف سالن انداخت، بعد از آن به فهرست غذاهای رستوران نگاه کرد و سرانجام متوجه همسرش شد. «مسئله بر سر پیتزا نیست، مسئله بر سر ۱۵ سال گذشته است.»

نق زدن اغلب نشانه واضح آن است که یک شکل ارتباطی میان دو شخص وجود دارد. اما به جای پرداختن به این مسئله، اغلب به مراتب ساده تر است که به مسایل جزئی پرداخته شود و اشخاص یکدیگر را به خاطر آن مورد حمله قرار دهند. این به خصوص تمایل بسیاریاز زنها است. بسیاری از دخترهای کوچک و کم سال طوری آموزش می بینند که گمان میکنند باید خوب و شیرین باشند و نیازها و احساسات خودشان را در اولویت آخر بگذارند. اینها بعدا تبدیل به زنانی شده اند

که فکر می کنند نقش آنها حفظ آرامش و صلح و کنار آمدن ملایم با مسایل و مورد مهر و محبت قرار گرفتن است. بسیاری از زنانمتوجه می شوند که برایشان به شدت دشوار است که بگویند «من از این زندگی راضی نیستم. میخواهم به مدت دو هفته از همه چیز و همه کسی فاصله بگیرم و زمانی را برای خودم صرف کنم. چطور است بچه ها را به مدت یک هفته در خانه مادرم بگذارم یا تو یک هفته از کارت مرخصی بگیر و به آنها بپرداز تا من فرصتی را صرف خودم بکنم؟ فکر میکنم در پایان هفته حالم به مراتب بهتر می شود و زندگی کردن با من راحتتر می شود.»

زنها میخواهند که مردها به خودی خود متوجه شوند که آنها چه میگویند. دلشان میخواهد که مردها فکر آنها را بخوانند. فکرمی کنند اگر دلشان معاشقه می خواهد، شوهرشان باید به خودی خود این را متوجه بشود. اما مردها که نمی توانند فکر زنشان را بخوانند، به سراغ یخچال می روند، نوشابه ای باز میکنند، جلو تلویزیون می نشینند و مشغول نوشیدن می شوند. آنها هرگز متوجه نمی شوند که زنشان به طور غیرمستقیم پیام مخابره می کند و بعد زن احساس می کند که شوهرش به او علاقه ندارد و موجودی دوست نداشتنی است.

نق زدن پی در پی بر مشکلات ارتباطی عمیق تر واساسی تر نقاب میزند. وقتی زنها بیاموزند که منظورشان را به آن شکلی که هست بیان کنند، مردها به راحتی بیشتری واکنش نشان میدهند. زنها باید به اینمهم توجه کنند که عملکرد مغز جنس مذکر به نسبت ساده است. مردها به ندرت اگر زنشان حرفی را در قالب کلام به آنها نگوید متوجه منظور آنها می شوند. وقتی زن و شوهر هر دو به این موضوع توجه کنند، برقراری ارتباط میان آنها به مراتب ساده تر می شود.

غر زدن خانوم ها,غر زدن زنان,نق زدن خانوم ها,نق زدن زنان,نق زدن زن ها

علت غر زدن زن ها

علت غر زدن زنان

مردها وقتی رفتارشان را اصلاح می کنید به شما نخواهند گفت که احساس می کنند از مردی افتاده اند. وقتی به شوهرتان نق میزنید، به شما نخواهد گفت همان احساسی را دارد که وقتی در نوجوانی مادرش به او ایراد می گرفت، پیدا می کرد. به شما نخواهد گفت وقتی مادرش در نظر اومجسم می شود همه شور و اشتیاقش را از دست میدهد. وقتی به شوهرتان می گوییدمطمئن هستید نمی تواند تصمیم درست بگیرد، او خودش را یک شکست خورده ارزیابی میکند و هرگز نمی تواند معیارهای شما را برآورده سازد. به جای همه اینها او سکوت اختیار میکند۔

ممکن است شما دو نفر با هم زیاد حرف بزنید اما این بدان معنا نیست که پیامهای خود را مخابره کنید. تقریبا می توان گفتکه همگی مشکلاتی که در زندگی زناشویی بروز می کند، بی وفایی، بهره کشی و بدرفتاری جسمانی و بدگویی، ملالت و افسردگی، ناشی از ارتباط نامناسب است. به ندرت اتفاق میافتد که زنان بپرسند «نمی دانم که چرا او دیگر با من صحبت نمی کند.» در همین زمان مردی ممکن است با خود بگوید «زنم دیگر مرا دوست ندارد.» اما هرگز این موضوع را با او در میان نمی گذارد.

اگر زن زندگی شما به شما غرولند می کند، موضوعی هست که میخواهد به شما بگوید و شما گوش نمی دهید. بنابراین مادام که این کار را نکرده اید به شما غرولند خواهد کرد. دلیل آنکه شما گوش نمی دهید این است که همسرتان با شما به خوبی برخورد نمی کند. زنان با صحبت کردن غیرمستقیم با شوهرانشان، راه خطا در پیش می گیرند.

غر زدن خانوم ها,غر زدن زنان,نق زدن خانوم ها,نق زدن زنان,نق زدن زن ها

نق زدن زنان

علت غر زدن زنان

یکی از شبها دانیل وقتی از محل کارش به خانه اش مراجعه می کند، زنش سوزان را میبیند که با چهرهای برافروخته انتظاراو را میکشد. قبل از اینکه دانیل حتی فرصت صحبت کردن پیدا کند، سوزان فریادش بلند می شود

سوزان: «بسیار بی ملاحظه هستی. چرا دوباره دبیر کردی؟ هیچ وقت نمی دانم کجا هستی، شام سرد شد. تو جز به خودت به هیچ کس دیگر فکر نمی کنی.»

دانیل: «صدایت را برای من بلند نکن. تو طبقمعمول نق می زنی و شکایت میکنی. مبالغه میکنی. من تا دیروقت کار می کنم تامخارج خانه را تامین کنم، تا تو راحت باشی. اما من هرقدر برای تو زحمت بکشم بی فایده است.»

سوزان: «تو خیلی خودخواه هستی! چرا یک بار خانواده ات را در اولویت قرار نمی دهی! تو در منزل هیچ وقت کاری نمی کنی — انتظار داری همه کارها را من بکنم.»

دانیل: (در حالی که از سوزان فاصله می گیرد) «دست از سرم بردار خسته ام و میخواهم کمی استراحت کنم. تنها کار تو این شده که به من نق بزنی.»

سوزان: (در حالی که عصبی به نظر میرسد) «بله، درست است! از اتاق برو بیرون! تو دوباره مثل بچه ها رفتار می کنی. میدانی مشکل تو چیست؟ همیشه از واقعیتها فرار می کنی و هیچ وقت نمی خواهی درباره هیچ موضوعی حرف بزنی.»

سوزان به جای اینکه مستقیما بگوید که چه احساسی دارد، به شکل خصمانه ناراحتی اش را غیرمستقیم اعلام میکند. او پیام قدیمی شده اش را پیوسته تکرار می کند و دانیل همچنان از او فاصله میگیرد. احساسش این است که او یک نق نقوی بزرگ است. آنها هیچ کدام احساس واقعی خود را مطرح نمی سازند و به همین جهت ناراحتی شان مرتب بیشتر و شدیدتر می شود.

غر زدن خانوم ها,غر زدن زنان,نق زدن خانوم ها,نق زدن زنان,نق زدن زن ها

علت غر زدن زنان چیست بعلاوه راه های جلوگیری و پیشگیری

دسته ها :

اس ام اس به همراه عکس های روز ولنتاین + سپندارمذگان

اس ام اس ولنتاین , عکس های روز ولنتاین , سپندارمذگان , ,gkjhdk

اس ام اس به همراه عکس های روز ولنتاین به همراه معرفی سپندارمذگان

عکس و اس ام اس ولنتاین , روز ولنتاین , معرفی روز عشق سپندارمذگان

اس ام اس به همراه عکس های روز ولنتاین + سپندارمذگان

اس ام اس ولنتاین

آنچه زیباست عزیز نیست
آنچه عزیز است زیباست و تو زیباترینی

عکس و اس ام اس ولنتاین , روز ولنتاین , معرفی روز عشق سپندارمذگان

هنوزم پای تو گیرم
هنوزم رو تو حساسم
یکاری با دلم کردی
که هیچکیو نمیشناسم
ولنتاین مبارک

عکس و اس ام اس ولنتاین , روز ولنتاین , معرفی روز عشق سپندارمذگان

وقتے مے خندی
عشق
ڪوچڪترین
اتفاقیست
ڪہ مے افتد

عکس و اس ام اس ولنتاین , روز ولنتاین , معرفی روز عشق سپندارمذگان

به سلامتی اونایی که ولنتاین امسال منتظر اس ام اس هیچکس نیستن

ولنتاین

به مسئولین بگید ولنتاین رو ۱ هفته کنن
والا آدم نمیتونه به همه برسه شرمنده میشه

عکس و اس ام اس ولنتاین , روز ولنتاین , معرفی روز عشق سپندارمذگان

سپندارمذگان

سپندارمذگان یکی از جشن‌های ایرانی است که در روز ۵ اسفند برگزار می‌شود. ابوریحان بیرونی در آثارالباقیه آورده‌است که ایرانیان باستان، روز پنجم اسفند را روز بزرگداشت زن و زمین می‌دانستند.این جشن بسیار مهم تر از ولنتاین می باشد.

عکس و اس ام اس ولنتاین , روز ولنتاین , معرفی روز عشق سپندارمذگان

اس ام اس به همراه عکس های روز ولنتاین + سپندارمذگان

دسته ها :

تقویم سال ۹۶ | مناسبت ،ولادت ،شهادت و روخ داد های سال ۱۳۹۶

تقویم سال 96 | مناسبت ،ولادت ،شهادت و روخ داد های سال 1396

تقویم :در این پست قصد داریم برای شما دوستان تقویم سال ۹۶ رو بزاریم که امید وارم استفاده ببرید

تقویم سال 96,تقویم,تقویم 96,96,مناسبت های سال 96,ولادت در سال 96,تقویم,مناسبت های سال 96

ماه فروردین سال 96

ماه فروردین در سال ۹۶

منابست های ماه فروردین در تقویم سال ۹۶

۱فروردین : جشن نوروز/جشن سال نو.
۲ فروردین: عیدنوروز.
۳ فروردین :عیدنوروز.
۴ فروردین: عیدنوروز.
۷ فروردین: روز جهانی تئاتر
۹ فروردین:ولادت امام محمد باقر علیه السلام
۱۱ فروردین: شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام
۱۲ فروردین: روز جمهوری اسلامی ایران
۱۳ فروردین: جشن سیزده به در.
۱۸ فروردین: روز جهانی بهداشت
۱۸ فروردین: ولادت امام محمد تقی علیه السلام
۲۱ فروردین :ولادت امام علی علیه السلام و روز پدر
۲۳ فروردین: وفات حضرت زینب سلام الله علیها
۲۵ فروردین :روز بزرگداشت عطار نیشابوری.
۲۹ فروردین :روز ارتش جمهوری اسلامی ایران.

تقویم سال 96,تقویم,تقویم 96,96,مناسبت های سال 96,ولادت در سال 96,تقویم,مناسبت های سال 96

ماه اسفند سال 96

ماه اسفند در سال ۹۶

منابست های ماه اسفند در تقویم سال 96

۲ اسفند : روز جهانی زبان مادری

۵ اسفند : روز بزرگداشت زمین و بانوان.
۵ اسفند : روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی و روز مهندس.
۱۴ اسفند: روز احسان و نیکوکاری.
۲۵ اسفند : روز درختکاری.
۱۷ اسفند : ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز زن

۱۷ اسفند : روزجهانی زنان

۲۸ اسفند : پایان سرایش شاهنامه.
۲۷ اسفند: ولادت امام محمد باقر علیه السلام

۲۹ اسفند : روز ملی شدن صنعت نفت ایران.
۲۹ اسفند : شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام.

تقویم سال 96,تقویم,تقویم 96,96,مناسبت های سال 96,ولادت در سال 96,تقویم,مناسبت های سال 96

تقویم سال 96 | مناسبت ،ولادت ،شهادت و روخ داد های سال ۱۳۹۶

دسته ها :

آداب و رسوم ماه رمضان و ثواب تلاوت قرآن در این ماه

تلاوت قرآن در ماه رمضان , آداب و رسوم ماه رمضان , lhi vlqhk

بررسی برخی از آداب و رسوم ماه رمضان و ثواب تلاوت قرآن در این ماه مبارک

ماه رمضان , آداب ماه مبارک رمضان , ثواب تلاوت قرآن در ماه رمضان

ماه رمضان

ماه رمضان یک مناسبت مذهبی است که در طول نهمین ماه قمری، ماه رمضان رخ می‌دهد. مسلمانان معتقدند قرآن در این ماه بر پیامبر اسلام فرود آمده است. در این ماه مبارک مردم روزه می گیرند.

ماه رمضان , آداب ماه مبارک رمضان , ثواب تلاوت قرآن در ماه رمضان

آداب و رسوم ماه رمضان و ثواب تلاوت قرآن در این ماه

آداب و رسوم ماه رمضان

مهمترین پرهیز ماه رمضان روزه داری، است. روزه داران از اذان صبح تا اذان مغرب از خوردن و نوشیدن خودداری می‌کنند و تلاش می‌کنند با کنترل خواسته‌های خود ومغلوب کردن نفس را تمرین و ملکه نفس کنند. روش روزه داری در قرآن طی آیه‌های ۱۸۳ الی ۱۸۸ سوره بقره اشاره شده است.

ماه رمضاندر کشور ایران نیز دارای آداب و رسوم های خاص خود در شهر های مختلف می باشد که میتوان به دادن افطاری در این ماه به عنوان یکی از مهم ترین این رسوم اشاره کرد.

ماه رمضان , آداب ماه مبارک رمضان , ثواب تلاوت قرآن در ماه رمضان

آداب و رسوم ماه رمضان

ثواب تلاوت قران در رمضان

از امام رضا (علیه السلام ) روایت کرده که فرمود: در این ماه با برکت (رمضان)،بسیار قرآن تلاوت کن و بر رسول خدا – صلّی الله علیه و آله- درود بسیار فرست و صدقه فراوان بده. همچنین در شبانه روز بسیار به یاد خدا باش و از نیکی به برادران و افطاری دادن به ایشان تا حد ممکن کوتاهی مکن که البته درآن عمل پاداشی بزرگ می باشد.

رسول خدا فرمود: بر شما باد تمسک به قرآن ،زیرا قرآن ، شفاى کامل هر دردى است و نیز فرمود: بر شما باد تلاوت قرآن ، به درستى که خداى متعال به هر حرفى که تلاوت کنید، ده حسنه به شما پاداش مىدهد. آگاه باشید نمى گویم (الم ) یک حرف است بلکه براى قرائت الف ، ده حسنه و براى لام ده ، حسنه و براى میم ده حسنه به شما پاداش مى دهد.

ماه رمضان , آداب ماه مبارک رمضان , ثواب تلاوت قرآن در ماه رمضان

آداب و رسوم ماه رمضان و ثواب تلاوت قرآن در این ماه

دسته ها :

عکس طبیعت | عکس از طبیعت سبز و ابی و ابشار های زیبای جهان

عکس طبیعت,عکس طبیعت سبز,عکس طبیعت ابی,عکس ابشار,عکس طبیعت 96

عکس طبیعت : در این پست از میهن گرام قصد دارم برای شما دوستان عکس هایی از طبیعت سبز و ابی و ابشارهای بزرگی همچون ابشار نیاگارا و .. رو بزاریم ک امیدوارم لذت ببرید

عکس طبیعت,عکس طبیعت سبز,عکس طبیعت ابی,عکس ابشار,عکس طبیعت 96

ابشار های زیبا جهان

عکس طبیعت | عکس از طبیعت سبز و ابی و ابشار های زیبای جهان

عکس های زیبا از ابشارهای زیبا جهان در سال ۲۰۱۸

عکس طبیعت,عکس طبیعت سبز,عکس طبیعت ابی,عکس ابشار,عکس طبیعت 96

عکس طبیعت

عکس های زیبا از ابشارهای زیبا جهان در سال ۲۰۱۸

عکس طبیعت,عکس طبیعت سبز,عکس طبیعت ابی,عکس ابشار,عکس طبیعت 96

عکس طبیعت ابی

عکس های زیبا از ابشارهای زیبا جهان در سال ۲۰۱۸

عکس طبیعت,عکس طبیعت سبز,عکس طبیعت ابی,عکس ابشار,عکس طبیعت 96

عکس طبیعت زیبا

عکس های زیبا از ابشارهای زیبا جهان در سال ۲۰۱۸

عکس طبیعت,عکس طبیعت سبز,عکس طبیعت ابی,عکس ابشار,عکس طبیعت 96

عکس طبیعت | عکس از طبیعت سبز و ابی و ابشار های زیبای جهان

دسته ها :

تزیین سفره هفت سین با اداب رسوم سنتی | تاریخچه هفت سین

تزیین سفره هفت سین , عکس سفره هفت سین , تاریخچه و آداب سفره هفت سین

عکس تزیین سفره هفت سین با اداب رسوم زیبای ایرانی بعه همراه تاریخچه آن

stvi itj sdk , عکس های سفره هفت سین , تاریخچه و آداب سفره هفت سین

تاریخچه سفره هفت سین

سفره هفت سینسفره ای است که ایرانیان و پارسی زبانان هنگام نوروز می‌آرایند. این سفره روی زمین یا روی خوان پایه گذاشته می‌شود. هم وندان خانواده در زمان گردش سال در کنار سفره هفت‌سین می‌نشینند. دسته‌ای نیز سفره را تا سیزده روز پس از نوروز نگه می‌دارند و در پایان این چرخه، در روز سیزده نوروز، سبزه را به آب می‌سپارند.

سفره هفت سین ویژه نوروز نیست و گروهی این سفره یا مثلش را برای جشن زناشویی یا شب چله آماده می‌کردند.

به گفته دانشنامه ایرانیکا، مردمان دیگری که با ایرانیان فرهنگ و آیین‌های میان وند دارند (مانند افغان‌ها، تاجیک‌ها، و ارمنی‌ها) این سفره را می‌چیندند و این سفره حتی میان کردها و آذریان (که هر دو از نگاهبانان آیین‌های باستانی ایرانی بوده‌اند) نیز همه گیر نبوده است، هر چند به تازگی سفره هفت سین در میان زرتشتیان شهرنشین فراگیر شده است.

stvi itj sdk , عکس های سفره هفت سین , تاریخچه و آداب سفره هفت سین

تزیین سفره هفت سین با اداب رسوم سنتی | تاریخچه هفت سین

گفته نماند که برخی از اجزا که بسیاری از مردم به عنوان “سین” در سفره هفت سین قرار می‌دهند, نادرست است. هرچند که قرار گیری این اجزا بر سفره برای تزیین سفره هفت سین خوب می باشد. ولی در نظر گرفتن آن‌ها به عنوان “سین” صحیح نیست.

stvi itj sdk , عکس های سفره هفت سین , تاریخچه و آداب سفره هفت سین

تزیین سفره هفت سین با اداب رسوم سنتی | تاریخچه هفت سین

دسته ها :

دانستنی های عید نوروز | عکس و اس ام اس های نوروز ۹۶

عکس های عید نوروز , دانستنی های عید نوروز , اس ام اس عید نوروز 96

دانستنی های عید نوروز به همراه عکس و اس ام اس های نوروز ۹۶

udn k,v,c , عکس های عید نوروز , اس ام اس تبریک عید نوروز 1396

عید نوروز

عید نوروزیکی از مناسبت ها و جشن های بزرگ در ایران می باشد که مردم این عید را بسیار مهم می دانند. نوروز نخستین روز سال خورشیدی ایرانی برابر با یکم فروردین ماه جشن آغاز سال نوی ایرانی می باشد.

udn k,v,c , عکس های عید نوروز , اس ام اس تبریک عید نوروز 1396

دانستنی های عید نوروز | عکس و اس ام اس های نوروز 96

تاریخچه عید نوروز

مان پیدایش نوروز، به درستی معلوم نیست. برخی از روایت‌های تاریخی، آغاز نوروز را به بابلیان نسبت می‌دهد. بر طبق این روایت‌ها، رواج نوروز در ایران به سال ۵۳۸ (قبل از میلاد) یعنی زمان حمله کوروش بزرگ به بابل بازمی‌گردد. همچنین در برخی از روایت‌ها، از زرتشتبه‌عنوان بنیان‌گذار نوروز نام برده شده‌است.

سفره هفت سین

یکی دیگر از آیین های عید نوروزکه از دیرگاهان پیشینه داشته و هم امروز تقریبا درهمه شهرهای ایران رایج است چیدن سفره هفت سین است. چیدن سفره هفت سین رسم و باوری کهن است که همه اعضای خانواده در موقع سال تحویل (لحظه ورود خورشید به برج حمل) در خانه و کاشانه خود در کنار سفره هفت سین سال نو گرد آیند.

udn k,v,c , عکس های عید نوروز , اس ام اس تبریک عید نوروز 1396

دانستنی های عید نوروز | عکس و اس ام اس های نوروز ۹۶

دسته ها :

بیوگرافی و ازدواج های رامبد جوان + عکس های خانوادگی

بیوگرافی و عکس رامبد جوان , ازدواج های رامبد جوان , عکس خانوادگی و همسر رامبد جوان

عکس بازیگران : بیوگرافی کامل و ازدواج های رامبد جوان به همراه عکس های خانوادگی

بیوگرافی رامبد جوان , عکس های رامبد جوان , ازدواج رامبد جوان , همسر رامبد جوان

بیوگرافی و ازدواج های رامبد جوان + عکس های خانوادگی

بیوگرافی رامبد جوان

رامبد جوان در اول دی ماهسال ۱۳۵۰ از خانواده‌ای سنتی در تهران با اصالت آذری زاده شد.روند شروع بهکار هنری او به ترتیب در تئاتر، تلویزیون و سینما بوده است. او در یازده فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخته‌است. وی در یک قسمت از مجموعه تلویزیونیپرطرفدار همسران نقش کوتاهی داشت و همین باعث حضور پررنگ وی در مجموعه تلویزیونی خانه سبز در نقش «فرید صباحی» شد.

نقش‌هایی که جوان در سینما و تلویزیون ایفامی‌کند بیشتر جنبه طنز دارد.وی کارگردانی چهار مجموعه تلویزیونی به نام‌های گمگشته و نشانی و مسافران و توطئه فامیلی را به عهده داشته‌است که مجموعه نشانی ایام نوروز ۸۷ از شبکه دو سیما پخش شد.

بیوگرافی رامبد جوان , عکس های رامبد جوان , ازدواج رامبد جوان , همسر رامبد جوان

رامبد جوان

رامبد جوان کارگردانی چهار مجموعه تلویزیونی به نام‌های گم‌گشته و نشانی و مسافران و توطئه فامیلی را به‌عهده داشته‌است که مجموعه نشانی ایام نوروز ۸۷ از شبکه دو سیما پخش شد. مجموعه گم‌گشته به نویسندگی سید سعید رحمانی و علی‌رضا کاظمی پور نیز در ماه رمضان سال ۱۳۸۰ از سیما پخش شد که با استقبال تماشاگران مواجه شد.

بیوگرافی رامبد جوان , عکس های رامبد جوان , ازدواج رامبد جوان , همسر رامبد جوان

رامبد جوان و پوریا پورسرخ

عکس رامبد جوان به همراه پوریا پورسرخ مهمان برنامه خندوانه

بیوگرافی رامبد جوان , عکس های رامبد جوان , ازدواج رامبد جوان , همسر رامبد جوان

بیوگرافی و ازدواج های رامبد جوان + عکس های خانوادگی

دسته ها :
X